Materac kieszeniowy

Co wyróżnia materac kieszeniowy? Taki materac charakteryzuje się wyśmienitą elastycznością punktową. Ma to wpływ na Twój sen, a ten może być udany między innym dzięki ergonomicznemu dopasowaniu do ciała.

Rdzeń sprężynowy Bonell

Materace ze sprężynowym rdzeniem Bonell są lekkie, proste, nie mają aż tylu sprężyn co klasyczne materace kieszeniowe. Ich elastyczność jest bardziej powierzchniowa niż punktowa. Ich wadą jest wydawanie dziwnych dźwięków, podczas Twojego przemieszczania się. Są uważane za idealne dla każdej wagi ciała. Zwoje materaca mają kształt beczki, co zapewnia idealne wsparcie i natychmiastowe dostosowanie się materaca do ciała.

Materac kieszeniowy jest wypełniony setkami sprężyn, które są wykonane ze stali hartowanej o bardzo wysokiej jakości. Każda z nich jest wkładana do torby z materiału.

Który materac kieszeniowy jest najlepszy?

Materac kieszeniowy możesz uznać za dobry, czy też najlepszy, wówczas gdy zobaczysz, że idealnie ułożył się do Twojego ciała. Punktowa elastyczność gwarantuje, że Twój sen będzie spokojny i zdrowy. Powinieneś odczuć, że materac wspiera, a dokładnie rzecz ujmując, podpiera Twoje plecy niezależnie od tego, w jakiej pozycji leżysz. Cichość materaca podczas Twojego przemieszczania się także nie jest bez znaczenia, jeśli zauważysz, że materac skrzypi już po kilkudziesięciu dniach jego używania, to powinna Ci się zapalić czerwona lampka. Gwarantem dobrego wyciszenia sprężyn jest obszycie ich tkaniną. Jeśli producent użył złej jakości zwoi, albo złej jakości materiału do ich obszycia to twój materac da Ci o tym znać dosyć szybko od momentu jego zakupu.

Jeden duży materac, czy dwa pojedyncze na łóżku małżeńskim?

Lepiej jeśli położysz dwa mniejsze materace niż jeden duży (mowa o ich szerokości, nie długości). Możesz zakupić tak zwany „most miłości”, jest to swego rodzaju klin, który wkłada się między dwa materace. Takie rozwiązanie gwarantuje ujednolicenie powierzchni materacy. Jeśli zdecydujesz się na położenie jednego dużego materaca kieszeniowego to wiedz, że podczas ruchów Twojej małżonki możesz to odczuć. Inaczej masz rzecz w przypadku materacy piankowych, w przypadku materacy sprężynowych jest to bardziej odczuwalne.

Prześcieradło na materac kieszeniowy

Prześcieradła z gumką są bardzo popularne ze względu na możliwość zaciśnięcia ich na materacu. Takie prześcieradło niewątpliwie poprawia jakość snu, bo się nie zwija pod wpływem Twoich ruchów.

Używa się dwóch rodzai materiałów przy ich produkcji, a są to: bawełna i poliester. Co do kolorystyki, czy też wzorów to jest ich tak dużo, że nie sposób je wszystkie wymienić.

Materac kieszeniowy
Materac kieszeniowy

TH!NK

Podczas zakupu materaca sprężynowego, jakim jest materac kieszeniowy, wypytaj sprzedającego o rodzaj sprężyn, które zostały użyte do jego wyprodukowania. Zła jakość stali, z której są sprężyny może przyczynić się do powstania wgłębień w materacu.