Materace kieszeniowe

Materace kieszeniowe od lat sprawdzają się, jako te, które gwarantują wygodę i spokojny sen. Oto artykuł, w którym poruszymy kilka ważnych kwestii związanych z tymi ciekawymi konstrukcyjnie materacami. Pierwsze pytanie dotyczy ramy z listew.

Materace kieszeniowe. Jaka rama z listew sprawdzi się przy materacu kieszeniowym?

Materace kieszeniowe charakteryzują się wysokim stopniem elastyczności. Ta jest wykreowana przez całe mnóstwo sprężyn stalowych. Rama dla materaca o takiej specyfice nie musi być specjalnie skomplikowana, wystarczy, że zrobisz lub zakupisz najprostszą ramę z listew. Inaczej jest w przypadku materacy z zimnej pianki, te idealnie sprawdzają się na elektrycznych stelażach.

Zarówno materace kieszeniowe, jak i materace z zimnej pianki wyróżnia doskonała ergonomia.

Materace kieszeniowe. Jakie są zalety materaca kieszeniowego?

Jakość materacy kieszeniowych jest bardzo wysoka. Na pewno poczujesz się bardzo komfortowo, leżąc na takim materacu. Wytrzymałość to jedna z głównych zalet materaca ze sprężynami kieszeniowymi. Solidne wykonanie materaca jest gwarancją długiego okresu jego używania. Niewątpliwie docenisz fakt, iż mimo tego, że w materacu znajdują się sprężyny ze stali, to jest on bardzo cichy. Dobrej jakości sprężyny nie powinny zacząć skrzypieć nawet po długich latach użytkowania.

Materace kieszeniowe
Materac kieszeniowy

Plecy a sprężyny

Za lepsze reagowanie na docisk ciała do materaca odpowiedzialna jest ilość sprężyn użytych w materacu. Zwłaszcza ramiona i biodra są w strefach stabilizacji ruchu. Taka strefa właśnie jest Tworzona przez sprężyny. Jeśli zakupisz materac kieszeniowy, to inwestujesz w skrojoną na miarę wysoką jakość, a także zdrową i przyjazną dla Twoich pleców teraźniejszość.

Materiały i komfort

Materace kieszeniowe zazwyczaj są wykonane z bardzo wysokiej jakości materiałów. Liderzy sprzedaży materaców kładą mocno nacisk na to, aby opinie na ich temat były motorem napędowym dla sprzedaży. Twoja pozytywna opinia może zostać wykreowana tylko wtedy, gdy zakupisz produkt, z którego będziesz zadowolony. W przypadku materacy kieszeniowych to, że tak się stanie, jest nawet bardziej niż pewne. Można powiedzieć, że jeśli szukasz gwarancji komfortu, to zakup materaca kieszeniowego to dobry wybór.

TH!NK

Jeśli zastanawiasz się, czy lepiej kupić materac kieszeniowy, czy może materac z zimnej pianki to wiedz, że możesz te dwa wybory ze sobą połączyć. Istnieją materace kieszeniowe, których wyściółka jest wykonana z wysokiej jakości pianki.

Sprawdź także inne nasze artykuły: