Zdrowie psychiczne a murale

Zdrowie psychiczne a murale. Możesz się spotkać z wieloma przeróżnymi opiniami na temat sztuki i tego, jak ona wpływa za zdrowie psychiczne człowieka.

Niektórzy sądzą, że prawdziwi artyści nie potrzebują dowartościowywania, poprzez dzieła, które tworzą.

Jeszcze Inni bagatelizują potrzebę ciężkiej pracy, uważając, że bez talentu nic nie zdziałasz i nawet ciężka praca Ci nie pomoże. Wyobraź sobie człowieka, który zdaniem świata sztuki nie ma talentu, ale ten kocha tworzyć, malować. To jak pukanie do drzwi, za którymi jest przepaść. Czy taki człowiek powinien przestać malować?

Zdrowie psychiczne a murale. Pieniądze, sława, murale

Cała rzecz rozbija się o pieniądze, sławę, poklask. Jeśli Twoim zamiarem jest bycie bogatym i to Twój główny cel, to faktycznie lepiej przestań malować.

Malowanie obrazów, murali powinno być dziełem miłości człowieka do sztuki. Jeśli malujesz murale tylko dlatego, że chcesz być sławny, bogaty, etc. to zabijasz tę miłość. Ona może się na początku pojawić całkiem naturalnie, ale z czasem Twoje zapędy na bycie kimś w świecie sztuki mogą ją zniszczyć.

Ok, tylko do czego zmierzamy w tym artykule? O czym on jest? O prawdzie, o tym co ważne dla Twojego artystycznego rozwoju. Twoje murale to forma komunikowania się ze światem, budowania przekazu. Zapewne sam często nie wiesz, jak ogromną rolę odgrywają Twoje dzieła. Nie możesz dopuścić do sytuacji, kiedy to zaczynasz Tworzyć dla rzeczy, które same w sobie są puste, musisz trzymać kurs rozwoju oparty o uczucie do tego co robisz.

Wyniki, podziw publiki, bogactwo, to wszystko to rzecz poboczna, dodatek. Skup się na rozwoju wewnętrznym, co niewątpliwie wpłynie pozytywnie na murale, które tworzysz.

Zdrowie psychiczne a murale. Jak tworzenie murali łagodzi stres?

Poniżej przedstawimy kilka sposobów na rozwój artystyczny, a co za tym idzie także psychiczny Twojej osoby. Spróbujemy pokazać Ci, że tworzenie murali może przynieść Ci korzyści emocjonalne, może pomóc Ci tworzyć w oparciu o dobre samopoczucie.

Dłutowanie w drewnie, rysowanie, robienie zdjęć, ma pozytywny wpływ na człowieka, który się tym zajmuje. Podobnie jest z tworzeniem, malowaniem murali. Poprzez malowanie obrazów, murali uciekasz od świata monotonii, gonitwy, szarości. Zmniejszasz niepokój i stajesz się spokojny.

Zdrowie psychiczne a murale
Człowiek to wielkie dzieło sztuki

Talent i BÓG

Skąd pochodzi talent? Ludzie się z nim rodzą, to wiemy na pewno. Ciekawe ilu artystów zastanawia się nad tym skąd się bierze wena do tworzenia, a ilu uważa się za samowystarczalnych geniuszy. Moje doświadczenia ze światem artystów dają mi 100% pewności, że talent to dar od Boga. Oczywiście wiem, że nie każdy w niego wierzy, ale to nie powód bym o nim nie pisał 🙂

Tak czy inaczej, jeśli rozpoznałeś w sobie, lub w swoim dziecku talent do malowania murali, obrazów, itp. to możesz wzmacniać zwłaszcza w dziecku poczucie posiadania czegoś wyjątkowego. Co konkretnie możesz zrobić? Jeśli Twoje dziecko namaluje jakiś obraz, narysuje obrazek, to możesz wywiesić jego pracę na ścianie przedpokoju, albo w samym salonie i pokazać, że jesteś dumny z Twojego dziecka. Naucz dziecko planować i realizować te plany, oczywiście z tym ważnym w życiu „ale” ALE jeśli sam BÓG też tego chce.

Docenienie wykonanej pracy możesz także nagrodzić w jakiś szczególny sposób, np. wyjściem do kina. Warto też czasami poza rysowaniem zająć się majsterkowaniem, sadzeniem roślin, fotografią, tkaniem, w ten sposób pobudzamy dopaminę, która ożywia nowe neurony i pomaga mózgowi się uczyć.