Materac Bonell czy kieszeniowy?

Materac Bonell czy kieszeniowy? Oto jest pytanie. Obecnie na rynku materacy masz ogromny wybór. Jednak, zanim podejmiesz decyzję co do tego, jakiego rodzaju materac zakupisz, określ stopień twardości, długość i strukturę. Nie możesz wybierać materaca zbyt pochopnie, bez namysłu, przecież chodzi o Twój dobry i zdrowy sen. W tym artykule pomożemy Ci odróżnić materac sprężynowy typu Bonnell od materaca sprężynowego kieszeniowego. Pojawią się pojęcia typu: pianka z funkcją pamięci, pokrowiec bambusowy, materac średniotwardy, materac kieszeniowy. Co jest ważne podczas wyboru materaca? Jeśli masz już za sobą kwestie twardości i rozmiar to zagłęb się w kwestię konstrukcji.

Materac Bonell czy kieszeniowy? Materac Bonnell – materac kieszeniowy

Twoja waga powinna być wyznacznikiem tego, jaki materac zakupisz, czy będzie to materac miękki, średnio twardy, twardy, czy też bardzo twardy.

Oto jak dla danego rodzaju twardości wygląda kwestia wagi ciała:

  • Miękki – do 60 kg
  • Średnio miękki – od 60 do 120 kg
  • Twardy – powyżej 100 kg
  • Bardzo twardy – powyżej 120 kg

Oczywiście nie musisz w te ramy się mieścić, może wybrać materac bardzo twardy nawet jeśli ważysz zaledwie 60 kg, albo możesz wybrać materac miękki nawet gdy ważysz 120 kg. Ostateczny wybór zawsze leży po Twojej stronie, my tylko sugerujemy.

Materac Bonell czy kieszeniowy? Jaka jest różnica między materacem ze sprężyną Bonnell a materacem kieszeniowym?

Materace kieszeniowe możesz zaliczyć do produktów klasy premium, są one zazwyczaj bardzo sprężyste i elastyczne punktowo. Sprężyny są w kształcie walca i nie ma między nimi połączenia. Każda ze sprężyn jest włożona do osobnego woreczka. Worki są ze sobą zszyte, są wykonane z tkaniny. Każda ze sprężyn działa osobno i co ciekawe robi to bardzo cicho. Każdy cm Twojego ciała jest bardzo dobrze wspierany. Materace kieszeniowe są dobre dla małżeństw, gdyż ruch jednej osoby nie jest odczuwalny przez tę drugą. Ile stref twardości posiada materac kieszeniowy? Jest ich aż 9! Każda wspiera kręgosłup, biodra i ramiona. Ile sprężyn dokładie znajduje się w materacu kieszeniowym? jest to ilość 262 szt. na m2. Istnieją materace, które mają aż 510 sprężyn na m2. Istnieją sprężyny typu MAX i MINI, te pierwsze są nawet o 5 cm wyższe od wersji MINI.

Materac Bonell czy kieszeniowy?
Materac sprężynowy

Materac piankowy

Możesz zakupić materac piankowy lub sprężynowy. Materace piankowe są wykonane z wysokoelastycznej pianki HR. Jaki to rodzaj pianki? Jest to pianka poliuretanowa, a jej gęstość to 35 kg/m3. Zapewnia bardzo solidne podtrzymanie dla kręgosłupa i dopasuje się do każdego kształtu ciała. Sprężystość to wygoda, a zapewnia ją łączenie różnego rodzaju pianek. Pianka lateksowa może być połączona z pianką typu VISCO memory.

Materace ze sprężyną Bonnell

Kształtem sprężyny Bonnell przypominają klepsydrę i w przeciwieństwie do sprężyn, które znajdują się w materacach kieszeniowych, są one ze sobą połączone drutem o wysokim stopniu sztywności. Mimo że są od siebie niezależne, to zapewniają równomierny rozkład ciężaru. Ma to wpływ na ich trwałość. Działanie sprężyn Bonnell jest progresywne. Im bardziej je obciążasz, tym większy odczujesz opór. Ich cena i wszechstronność sprawia, że są one używane w pensjonatach, hotelach i akademikach.

TH!NK

Jeśli szukasz materaca, który zapewni Ci idealne dopasowanie do ciała to warto byś rozważył zakup materaca lateksowego. Więcej o nich tutaj.

Sprawdź także inne nasze artykuły: