Jak poprawić komfort materaca dmuchanego?

Jak poprawić komfort materaca dmuchanego? Materac dmuchany to dobry przedmiot do przechowywania w szafie. Może się przydać, gdy wpadnie niezapowiedziany gość. Możesz go używać, aż do nowo wybudowanego domu nie przywiozą ci mebli. Korzystanie z dmuchanego materaca nie jest jednak równoznaczne z pobytem w 5 gwiazdkowym hotelu. Jeśli używasz dmuchanego materaca przez więcej niż jedną noc, może to zmęczyć twoje ciało, wywołać bóle pleców i pogorszyć jakość snu.

Na szczęście istnieje kilka sposobów na poprawę komfortu dmuchanego materaca. Czy taj dalej, aby uzyskać porady, jak spać spokojnie na dmuchanym łóżku!

Jak poprawić komfort materaca dmuchanego? Spanie na dmuchanym materacu: zalety i wady

Spanie na dmuchanym materacu ma kilka zalet, jeśli masz wybór między materacem a twardą podłogą. Tylko że dmuchany materac może nie być najlepszym wyborem, jeśli szukasz długoterminowego rozwiązania. Podsumowanie zalet i wad spania na dmuchanym materacu znajduje się na poniższych listach.

Zalety

  • Dla gości nocujących przytulny materac dmuchany to wspaniały wybór oszczędzający miejsce. Kiedy masz gości, ustawienie dmuchanego materaca na kilka nocy jest często najlepszą opcją, zwłaszcza jeśli nie masz pokoju gościnnego.
  • Materac dmuchany jest przenośny. Jeśli lubisz biwakować lub mieszkasz z przyjaciółmi i nie masz wolnego łóżka, spanie na dmuchanym materacu może być lepsze niż spanie na podłodze lub na kanapie.
  • Koszt materacy powietrznych jest niższy niż w przypadku konwencjonalnych materacy. Materac dmuchany to doskonałe tymczasowe rozwiązanie, jeśli oszczędzasz na konwencjonalne łóżko lub jesteś w trakcie przeprowadzki.
  • Myślisz, że materac dmuchany spełni Twoje potrzeby? Odkryj kilka możliwości dzięki naszemu wyborowi najlepszych materacy powietrznych na rok 2023.

Wady

  • Długotrwałe używanie materaca powietrznego może powodować ból pleców. Dotyczy to w szczególności sytuacji, gdy powietrze z materaca ulatnia się w nocy.
  • Dla większości ludzi dmuchane materace nie są tak przyjemne, jak zwykłe łóżka do spania. Materac dmuchany nie jest najlepszą opcją, jeśli chcesz mieć najlepszy możliwy sen.
  • Ponieważ materace powietrzne często składają się z materiałów na bazie tworzyw sztucznych, są podatne na przegrzanie. Ten problem można rozwiązać, wybierając materac dmuchany z tekstylną powierzchnią do spania (taki jak materac dmuchany Intex).
  • Ponowne napompowanie materaca przed snem może sprawić ból głowy, jeśli nie ma on wbudowanej pompki.

Jak poprawić komfort materaca dmuchanego?

Jak więc możesz poprawić komfort swojego materaca powietrznego? Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami!

Jak poprawić komfort materaca dmuchanego? Upewnij się, że materac jest prawidłowo napompowany.

Zapewnienie odpowiedniego napełnienia materaca jest niezbędne dla uzyskania wygody. Kiedy kładziesz się do łóżka, powinno być dla ciebie przytulnie. Materac będzie zbyt sztywny, jeśli go nadmiernie napompujesz i obudzisz się z bólem ramion i bioder (szczególnie jeśli śpisz na boku). Jeśli jednak materac nie jest wystarczająco napompowany, nie otrzymasz niezbędnego wsparcia i poczujesz się owinięty jak Tacos. Dodatkowo szyja i plecy będą cię bolały po przebudzeniu. Sprawdź kilka różnych wskaźników odpowiedniego napompowania, zanim położysz się na materacu.

Jeśli kiedykolwiek spałeś z partnerką na dmuchanym materacu, to zapewne wiesz, że osoba cięższa odczuwa, że ​​łóżko się pod nią zapada. Twój pompowany materac powinien być tak napompowany, jak to tylko możliwe, aby zapobiec temu problemowi i uniemożliwić większemu współmałżonkowi zbyt głębokie zapadnięcie się w łóżko. Alternatywnie, jeśli przewidujesz częste przyjmowanie wielu gości, możesz pomyśleć o zakupie dwóch podwójnych materacy dmuchanych.

Jak poprawić komfort materaca dmuchanego? Sprawdź, czy materac nie jest dziurawy.

Nienadmuchany materac to najgorsza rzecz, jaka może się wydarzyć, gdy musisz wstać w środku nocy. Dokładnie sprawdź materac pod kątem otworów, aby zapobiec temu problemowi.

Jak poprawić komfort materaca dmuchanego? Jak znaleźć dziurę w materacu?

Znalezienie dziury w dmuchanym materacu można wykonać na kilka różnych sposobów. Najpierw zdejmij wszystkie prześcieradła z materaca. Następnie spróbuj wypełnić swoje łóżko tak mocno, jak to tylko możliwe. Następnie nasłuchuj syczenia powietrza z zaworu. Najczęstszymi nieszczelnymi miejscami na łóżku powietrznym są zawory, więc rozpoczęcie od nich może zaoszczędzić dużo czasu.

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, jeśli to nie zawór jest wadliwy. Powinieneś zacząć od kontroli wizualnej, ponieważ pomoże ci to zidentyfikować wszelkie duże luki. Wciśnij dłonie w materac i przeczesz go. Powietrze, które ucieknie, będzie syczeć i możesz zlokalizować źródło dziury, podążając za dźwiękiem. Kolejnymi najbardziej prawdopodobnymi miejscami do wykrycia wycieku są szwy, więc zacznij od nich.

Jeśli to nie zadziała, powoli spryskaj nadmuchiwany materac, zaczynając od szwów, wodą i płynem do naczyń w butelce ze spryskiwaczem. Wszelkie dziury spowodują, że mydło zacznie bulgotać. W tym teście niektórzy ludzie spryskują swój materac wężem ogrodowym.

Jak naprawić dziurę w materacu?

Po zlokalizowaniu dziury będziesz musiał ją załatać. Przed zamocowaniem otworu należy upewnić się, że obszar jest czysty, wycierając go. Materac jest następnie opróżniany. Następnie radzimy zakleić otwór kawałkiem taśmy klejącej. Uważaj, aby pokryć wystarczającą powierzchnię, aby zapobiec wyciekom powietrza. Taśma samoprzylepna potrzebuje czasu na ustawienie, więc przykryj ją płaskim, ciężkim przedmiotem (jak książka) i trzymaj tak przez całą noc. Aby upewnić się, że powietrze nie wydostaje się na zewnątrz, następnie nadmuchaj łóżko i dociśnij miejsca w pobliżu łaty.

Zestaw łatek do materaca powietrznego to coś, co możesz kupić online, jeśli wolisz nie używać taśmy klejącej. Lepki materiał w tych zestawach można przyciąć, aby pasował do otworu w łóżku. Nakłada się je w taki sam sposób jak taśmę klejącą.

Jeśli uszczelnisz otwór, a łóżko nadal się opróżnia, najprawdopodobniej masz wiele nieszczelności. Niestety, będziesz musiał również poszukać i załatać drugą dziurę.

Materac należy przenieść w bardziej miękkie miejsce.

Umieszczenie dmuchanego materaca na pluszowej powierzchni zwiększy również jego komfort w nocy. Przenieś łóżko na dywan lub matę, zamiast stawiać je na twardej podłodze, takiej jak kafelki lub drewno.

Jeśli dywanik go nie tnie, możesz spróbować umieścić dmuchany materac na materacu sprężynowym lub łóżeczku. Jeśli planujesz gościć starszych gości lub rodziców na dmuchanym materacu, dodanie materaca sprężynowego może pomóc im trochę lepiej spać.

Jak poprawić komfort materaca dmuchanego?
Materace dmuchane są bardzo popularne latem, gdyż można na nich popływać

Ulepsz swoją pościel i poduszki

Jeśli używasz śpiwora zamiast prawdziwej pościeli i poduszek na dmuchanym materacu, nadszedł czas, aby go ulepszyć. Dodanie dopasowanego prześcieradła, kołdry i odpowiedniej poduszki pomoże Ci poczuć się bardziej jakbyś spał w zwykłym łóżku. Dobra poduszka może również pomóc w utrzymaniu szyi, co może zmniejszyć ból szyi i ramion wywołany materacem powietrznym.

Wskazówka: przed pójściem spać oprzyj głowę materaca o ścianę. Stworzy to wrażenie, że masz zagłówek i może pomóc ci poczuć się bardziej swobodnie w nocy.

Czy chcesz, aby Twój dmuchany materac wyglądał jak hotelowe łóżko? Aby uzyskać porady, zobacz nasz przewodnik Jak zrobić łóżko.

Użyj podkładki pod materac.

Wreszcie, nakładka na materac może znacznie poprawić komfort materaca powietrznego. Prosta nakładka na skrzynkę na jajka zapewni wystarczającą ilość wyściółki, aby twoje łóżko było bardziej odciążające, jeśli starasz się obniżyć koszty. Cieńsza podkładka pod materac, jeśli wybierzesz coś innego niż nakładka na materac, może sprawić, że Twoje łóżko będzie wydawać się nieco bardziej przytulne.

Z drugiej strony, 10 najlepszych nakładek na materace z 2023 roku jest przeznaczonych dla tych, którzy chcą czegoś więcej niż zwykłej piankowej podkładki lub którzy wolą uczucie spania na materacu z pianki z pamięcią kształtu niż na dmuchanym łóżku.

Najczęstsze pytania w internecie odnoszące się do dmuchanych materacy:

Dlaczego mój materac nagle traci powietrze?

Jeśli materac dmuchany nagle traci powietrze, najprawdopodobniej ma dziurę. Aby rozpocząć, sprawdź zawór łóżka powietrznego, aby ustalić, czy nie przecieka. Jeśli nie, zobacz sekcję tego artykułu, jak zlokalizować otwór w dmuchanym materacu.

Jaka jest nośność pompowanego materaca?

W zależności od pompowanego materaca bliźniak może normalnie utrzymać od 136 kg do 226 kg. Instrukcje konfiguracji dla Twojego indywidualnego materaca powietrznego powinny zawierać informacje o tym, jaką wagę może utrzymać, więc przeczytaj je uważnie.

Dlaczego materace dmuchane tracą powietrze w nocy?

Nawet materace dmuchane bez rozdarć mogą w nocy odczuwać lekką deflację. Ponieważ powietrze może się rozszerzać lub skraplać w zależności od temperatury, materac dmuchany może stracić część ciśnienia powietrza, gdy temperatura w nocy spadnie. Starsze materace powietrzne mogą również odczuwać niewielką utratę ciśnienia powietrza w nocy w wyniku uszkodzonych szwów lub zaworów. Najwyższej klasy materac powietrzny nie powinien tracić dużo, jeśli w ogóle, swojego ciśnienia powietrza w ciągu nocy.

Czy materace powietrzne są korzystne dla pleców?

Nie, wielokrotne używanie dmuchanego materaca może powodować sztywność lub ból pleców. Na kilka nocy najwyższej klasy materac dmuchany powinien zapewnić odpowiednie podparcie.

Czy na kempingu odpowiednie są materace powietrzne?

Przenośne materace powietrzne to doskonały wybór na kemping. Jednak pamiętaj, że taki materac dość dużo waży i może znacznie wpłynąć na wagę ogólną kampera.

Jak długo materac dmuchany może być używany nieprzerwanie?

Materac dmuchany najwyższej jakości powinien wystarczyć na kilka lat. Jednak łóżka dmuchane nie są przeznaczone do ciągłego użytkowania. Twój materac dmuchany prawdopodobnie nie wytrzyma dłużej niż trzy do czterech miesięcy, jeśli będziesz go używać codziennie. Na wiele materacy powietrznych oferowana jest gwarancja od 90 dni do roku.

Sprawdź także inne nasze artykuły: