Jak czyścić jasną skórzaną sofę?

Jak czyścić jasną skórzaną sofę? Biała, szara, beżowa lub po prostu jasna, Twoja skórzana sofa żyje tempem Twojej rodziny. Jeśli z czasem się zużyje i jest to normalne, należy ją wymienić. Co wówczas, gdy zostanie poplamiona? Niektóre materiały (obicia) są łatwe do wyczyszczenia, inne wymagają specjalnych działań i produktów. Zespół Think eco Think bio daje Ci praktyczne porady, jak dokładnie wyczyścić kanapę i zachować swoją lekką skórzaną tapicerkę w doskonałym stanie.

Jak czyścić jasną skórzaną sofę? Niezbędne do utrzymania skórzanej sofy

Ponieważ lubisz elegancję i wytrzymałość tego szlachetnego materiału, to wybrałeś skórzaną sofę, a nie naturalną lub syntetyczną tkaninę. Bardzo wytrzymała skóra zużywa się wolniej, a nawet ma tę zaletę, że z czasem pokrywa się patyną. Wiesz, ten postarzany wygląd, który nadaje meblom odrobinę stylu vintage!

Jak czyścić jasną skórzaną sofę?

Jeśli chcesz jak najdłużej zachować oryginalny połysk swojej sofy, pamiętaj o jednym: skóra na sofie, podobnie jak skóra człowieka, musi być regularnie nawilżana. Rzeczywiście, skóra obawia się wysychania, które może powodować pęknięcia. Aby uniknąć przedwczesnego zużycia, nie zaleca się zatem bezpośredniego i wielokrotnego wystawiania skórzanej sofy na działanie źródła ciepła lub promieni UV. Więc trzymaj swoją sofę z dala od grzejników, pieców i kominków. Drugi środek ostrożności dotyczy płynów. Uważaj na wodę, alkohole i tłuszcze, które mogą powodować uszkodzenie skóry. Są to dwa główne warunki, aby skóra na Twojej sofie była elastyczna.

Usuń łatwe plamy z jasnej skóry

Jeśli pomimo tych środków ostrożności Twoja skórzana sofa jest brudna, oto co zalecamy:

  1. Reaguj szybko! Jeśli substancja nie jest tłusta, przetrzyj ją lekko wilgotną ściereczką lub irchą. Przede wszystkim nigdy nie używaj wody z mydłem, ryzykując zamoczenie skóry i pozostawienie śladów. Jeśli zmoknie, bardzo szybko wysusz.
  2. Za pomocą wacika można nałożyć mleczko oczyszczające, nawilżające mleczko dla niemowląt lub glicerynę (środek nawilżający do skóry i włosów dostępny w aptekach). Ta sztuczka nie atakuje skóry, o ile nie wciera się powyższych substancji w skórę. Jest to również bardzo skuteczny sposób w zwalczaniu śladów pleśni na skórzanej sofie.

W każdym razie, aby utrzymać skórzaną sofę w doskonałej kondycji, zaleca się:

  • Użyj białej szmatki, która nie stwarza ryzyka zadrapania skóry Twojej jasnej sofy,
  • Należy wylewać produkt czyszczący na tkaninę lub bawełnę, a nie bezpośrednio na skórę,
  • Powinieneś przetestować produkt na ukrytej części sofy,
  • Zawsze powinieneś zabezpieczyć sofę i otaczające ją meble, by zniwelować ryzyko zachlapania produktem, którego używasz. 

Pozbywanie się plam zaschniętych na skórzanej sofie

W zależności od charakteru i czasu pozostawania na skórze plamy, poziom trudności jej usuwania może się różnić. Po raz kolejny mleczko oczyszczające może się przydać, ale tym razem dodawane do innych produktów:

  • Mleczko oczyszczające z kilkoma kroplami białego octu. Ta mieszanka pozwoli na bardziej dogłębne czyszczenie. Nadaje się szczególnie do plam z herbaty, kawy i alkoholu.
  • Mleczko oczyszczające zmieszane z wodą i alkoholem. Ta mikstura pozwala wyeliminować rozpryski słodkich potraw. Należy pamiętać, że 3 dawki alkoholu o temperaturze 90 ° na jedną dawkę wody są skuteczne przeciwko śladom po pisaku.

 Popularne są również dwa naturalne produkty do usuwania zabrudzeń z jasnej skórzanej sofy:

  • Biały kamień gliniasty: nakładany gąbką lub bardzo miękką watą lekko zwilżoną. Proces ten usuwa ślady wina, lub tkanin, które mogły zostać starte na jasnej skórze. Produkt należy lekko spłukać, a skórę dobrze wysuszyć. Następnie możesz masować dedykowany obszar sofy nawilżającym mlekiem. Należy tego jednak unikać na delikatnych skórach.
  • Ziemia Sommières lub talk, którego właściwości chłonne są idealne do zwalczania tłustych plam. Posyp swoją sofę ziemią Sommières, kładąc nacisk na podłokietniki i zagłówki, które bardziej narażone są na ślady odcisków z naszych włosów i skóry. Pozostaw na kilka godzin. Możesz również delikatnie szorować miejsca, które mają być poddane zabiegowi. Pozostałość możesz usunąć ściereczką lub miękką szczotką.

Wreszcie, jeśli brud pochodzi z oleju lub szlamu, wiedz, że tłuszcz usuwa tłuszcz! Na tłustą plamę powinieneś nałożyć warstwę wazeliny, odstawić, aby tłuszcz wyszedł na powierzchnię. Potem należy wchłonąć plamę szmatką i wykończyć posypując zabrudzone miejsce talkiem.

Jesteś pewny konserwacji jasnej skórzanej sofy? Chcesz skutecznie usunąć brud ze swojej sofy? Nie masz zamiaru samemu tworzyć środki czyszczące? Kup jeden z naszych biodegradowalnych środków czyszczących do skórzanych sof!

THINK!!!

Zapoznaj się z tym artykułem i dowiedz się wszystkiego na temat ruchu ZIELONE MEBLE! Twój wybór rzutuje na nas wszystkich!