Jakie powierzchnie można czyścić alkoholem?

Jakie powierzchnie można czyścić alkoholem? Alkohol to denaturat, którego nie można pić z powodu pewnych dodatków. Obecny jest tu również alkohol etylowy, który znajduje się w każdym napoju alkoholowym. Wiele można z tym zrobić w gospodarstwie domowym, alkohol jest doskonałym rozpuszczalnikiem niektórych substancji. Bliższe spojrzenie pokazuje, gdzie najlepiej używać alkoholu w gospodarstwie domowym – a jakie czynności czyszczące są co najmniej wątpliwe.

Alkohol jest świetnym odtłuszczaczem

Jakie powierzchnie można czyścić alkoholem? Alkohol jest dobrym środkiem odtłuszczającym

Alkohol ma działanie rozpuszczające tłuszcz, dlatego profesjonaliści często używają go do odtłuszczania całych powierzchni. Niestety alkohol rozpuszcza również tłuszcz ze skóry, dlatego zaleca się noszenie gumowych rękawiczek podczas jego używania.

Zasadniczo alkohol ma bardzo podobne właściwości do alkoholu do nacierania, chociaż skład jest zupełnie inny. Obszary zastosowania są jednak takie same, dlatego oba produkty można łatwo wymieniać, jeśli chodzi o czyszczenie.

Jakie powierzchnie można czyścić alkoholem? Co można czyścić alkoholem – a czego nie?

Zatłuszczone powierzchnie można łatwo wyczyścić alkoholem, na przykład przed naklejeniem ich nalepką lub pomalowaniem. Ale lepiej jest użyć dodatkowego środka czyszczącego, aby niezawodnie usunąć inne zabrudzenia poza tłuszczem.

Mniej zalecane jest mycie okien alkoholem. Dyski są naprawdę pozbawione smug tylko wtedy, gdy po ich dokładnym wypolerowaniu. Dodatkowo środek atakuje uszczelki gumowe i sprawia, że ​​stają się kruche.

Choć to kuszące, lepiej nie używać alkoholu na oknach na dużej powierzchni, ale tylko częściowo, jeśli gdzieś pojawią się odciski palców. Jako mały pośredni środek czyszczący, alkohol z pewnością spełnia swoje zadanie.

Jakie powierzchnie można czyścić alkoholem?

Inne obszary zastosowania alkoholu

  • Pluskwy: Możesz pozbyć się pluskiew, spryskując materac bardzo rozcieńczonym alkoholem. Irytujące zwierzęta nie mogą tego znieść! Następnie dokładnie przewietrzyć, aby woda i alkohol całkowicie wyparowały.
  • Dezynfekuj powierzchnie: To, czego nie tolerują pluskwy, zwykle nie jest dobre dla wszelkiego rodzaju zarazków.Jeśli chcesz, aby Twoje powierzchnie były doskonałe pod względem higienicznym, możesz regularnie wycierać je krótko alkoholem. Dotyczy to zwłaszcza zlewozmywaka i blatu kuchennego.
  • Plamy na tekstyliach: Niektóre rodzaje plam można bardzo dobrze usunąć z tekstyliów alkoholem. Należy jednak podejść do tego ostrożnie, aby nie uszkodzić włókien. I proszę nie pocierać zbyt mocno plamy!

PORADY & TRIKI

Upewnij się, że w powietrzu nie ma oparów alkoholu i zawsze dobrze wietrzyć. Należy również pamiętać, że środek ten może szybko się zapalić: Unikaj źródeł ciepła!