Jak wybrać najlepszy dywan na schody

Wykładzina na schodach

Dywan na schody. Ponownie wykonujesz schody w holu? Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby znaleźć właściwy rodzaj wykładziny zapewniający długotrwały wygląd i bezpieczeństwo podczas rozruchu.

P: Dywan na schody. Właśnie wprowadziłem się do dwupiętrowego domu i podłogi wymagają trochę TLC. Schody są wyłożone wykładziną, ale stos jest zużyty. Kilka razy się poślizgnąłem i prawie upadłem. Czy masz jakieś wskazówki dotyczące wyboru trwałej, antypoślizgowej wykładziny na schody?

O: Skupiasz się na właściwych obszarach: bezpieczeństwie i trwałości. Te ruchliwe strefy muszą być gotowe, aby wytrzymać lata ruchu pieszego, a także czyszczenie, które wiąże się z utrzymaniem koloru wyglądającego jak nowy ! Na szczęście można znaleźć niedrogie rozwiązanie, nie tracąc przy tym na jakości. Kupując zamiennik, najlepiej najpierw zrozumieć standardy branżowe i żargon, aby nie dać się zaskoczyć podczas procesu zakupu i instalacji. Oto ściągawka z niektórymi głównymi kwestiami – materiałem, konstrukcją, oceną gęstości i nie tylko – aby znaleźć najlepszą wykładzinę na schody, która zrównoważy potrzeby bezpieczeństwa i wyobrażenia o stylu.

Dywan na schody. Najpierw zawęź wyszukiwanie do materiału dywanowego, który jest równie trwały, jak odporny na plamy.

Aby pasowały do ​​wielu scenariuszy w całym domu, dywany są wykonane z wielu materiałów, od włókien naturalnych, takich jak wełna i sizal, po tworzywa sztuczne, takie jak nylon, poliester, triexta i olefina. Spośród nich dywan z syntetycznego nylonu może być najlepszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa, odporności na plamy i wytrzymałości na schodach. Zobaczysz dwie popularne odmiany kompozycji nylonu – nylon 6 (który jest łatwiejszy do recyklingu) i nylon 6,6 (który ma nieco większą sprężystość) – ale obie są dobre. Lub rozważ dywan mieszany na schody. Zazwyczaj składają się one w 80% z wełny i 20% z materiałów syntetycznych, aby zapewnić to, co najlepsze z obu materiałów: ciepło i sprężystość.

POWIĄZANE: 7 tajemnic, dzięki którym Twój dywan będzie wyglądał jak nowy

Dywan na schody. Marka materiału, z którego wykonany jest dywan, również zapewnia trwałość.

Schody z dywanem
Schody z dywanem

Istnieją dwa główne typy konstrukcji wykładziny: ciągłe włókna (BCF) i zszywki. Stosowany zarówno w dywanach ciętych (pluszowych), jak i pętelkowych, takich jak berberyjski, BCF oznacza, że ​​cała sekcja dywanu jest wykonana z jednego długiego kawałka włókna. Z drugiej strony dywany cięte wykorzystują wiele krótkich włókien, które są następnie tkane razem. BCF jest zazwyczaj faworyzowany przez głównych producentów dywanów syntetycznych – mniej rzuca i oferuje większą wszechstronność projektowania. Mniejsze wydalanie oznacza również mniej alergenów. (Nie zdziw się, jeśli nie zobaczysz mieszanego dywanu z konstrukcją BCF: nie znajdziesz konstrukcji BCF dla włókien naturalnych, takich jak wełna).

Instrukcje: Jak położyć chodniczki na schody

Dywan na schody. Najlepsze wykładziny na schody mają niskie włosie – cala lub mniej – dzięki czemu są bardziej stabilne pod stopami i odporne na ruch.

Syntetyczny plusz ze skręconym lub ciętym włosiem jest zawsze bezpieczną opcją, podczas gdy styl zapętlony, taki jak berberyjski, jest czasami unikany (szczególnie jeśli masz zwierzęta, których pazury mogą zaczepić o pętelki na dywanie). Aby to drugie zadziałało, wybierz markę wysokiej jakości i zadbaj o prawidłowy montaż. Berber powinien być instalowany wzdłuż, w rzędach od góry do dołu, a nie z boku na bok.

Więcej znaczy więcej, jeśli chodzi o gęstość stosu.

Wysokość oceny gęstości włosa dywanowego uwzględnia kombinację grubości włókien i tego, jak ciasno tkane są pasma.

  • Masa twarzy to ilość włókna w uncjach na metr kwadratowy. Ogólnie rzecz biorąc, wyższy ciężar twarzy oznacza dywan lepszej jakości, przy założeniu, że wysokość dywanu się nie zmienia. Celuj w dywan z co najmniej 35 do 40 uncji. ciężar czoła i mniejszą wysokość włosa.
  • Liczba pluszowa wierszy na cal wskazuje zwartość stos dywanów.

Te oceny wahają się od trzech do 5000 (korelując z liczbą tuftowanych rzędów na cal), a im wyższa, tym lepiej dla obszarów, które są bardzo zużyte, zgodnie z Rug and Carpet Institute . Kiedy już to zrobisz, zwróć uwagę na skręcenie pęczka lub liczbę skrętów włókien na jednym calowym odcinku wykładziny. Mocno skręcone włókno dłużej zachowuje swój kształt, więc staraj się wybrać takie, którego skręt kępki wynosi pięć lub więcej.

Aby uprościć wyszukiwanie i zapewnić zakup z najwyższej półki, zapytaj o wykładziny przemysłowe.

Klasyfikacja dywanów to skrócony system, ponumerowany od 1 do 12, służący do określania ogólnej jakości dywanu, od niskiego do wysokiego poziomu. Każdy producent dywanów indywidualnie waży wszystkie wyżej wymienione czynniki jakościowe, aby ocenić swoje produkty, więc nie ma standardowego systemu określania ocen. Zamiast tego, aby zapewnić maksymalną trwałość, zapytaj o zalecenia dotyczące schodów, a nawet o „klasę przemysłową”, czyli rodzaj wykładziny stosowanej w miejscach publicznych, takich jak teatry i restauracje.

Wybierz kolor dywanu, który zakrywa brud i plamy.

Możesz kochać kremy i kość słoniową, ale schody nie. Duży ruch pieszy zwiększa prawdopodobieństwo, że lekka wykładzina wkrótce będzie wyglądać brudno. Znajdź przyjemne medium, wybierając głębsze neutralne kolory, takie jak taupe i kawa. Niektórzy producenci oferują wyblakłe odcienie – subtelne mieszanki dopełniających się kolorów – które lepiej kamuflują brud niż dywany monochromatyczne.

Tył z cienką, mocną podkładką dywanową, a nie grubą, gąbczastą.

Nie będzie tak sprężysta, ale cieńsza poduszka (często wykonana z pianki, gumy, wełny, filcu i włókna syntetycznego) będzie lepiej trzymała się i zapewni bardziej stabilną powierzchnię. Eksperci z Carpet and Rug Institute sugerują wybranie takiego o grubości nie większej niż 3/8 cala i gęstości 8 funtów na pokrycie niskoprofilowego dywanu używanego na schodach. Wybierz wysokiej jakości podkładkę, która przedłuży żywotność Twojej wykładziny. Dodatkowe zalecenia można uzyskać u producenta dywanu.

Nie każda gwarancja jest taka sama.

Możesz znaleźć dywany z gwarancją od 10 do 25 lat, a nawet gwarancją „specyficzną dla schodów”. Jednak porównując opcje, bądź ostrożny i zadawaj trudne pytania. Co tak naprawdę obejmuje producent ? Czasami wymieniane są tylko wady, a nie normalne zużycie, a innym razem  niektóre aspekty gwarancji nie mają zastosowania do dywanu na schodach (patrz przykład porównania gwarancji The Home Depot dla wykładziny, którą oferuje). Te gwarancje mogą nie być warte dodatkowych pieniędzy.

Zważ zalety i wady wyboru marki.

Markowe wykładziny mają wiele zalet, w tym dobrą obsługę klienta (ze względu na reputację, którą muszą utrzymywać) i dostępność w głównych sklepach z artykułami wyposażenia wnętrz. To powiedziawszy, szum może nie być wart dodatkowych pieniędzy, jeśli gwarancje nie zapewniają pełnej gwarancji ochrony, której pragniesz. Z drugiej strony markowe dywany nylonowe są traktowane pewnymi technologiami ochrony przed plamami. Podczas gdy te bardziej przystępne cenowo opcje ogólne mogą nie być. Rozważając swoje schody, pomyśl o długowieczności nad chwilowymi oszczędnościami.