Środki do czyszczenia dywanów. Instrukcje: tworzenie własnego środka do czyszczenia dywanów

Środki do czyszczenia dywanów.

Środki do czyszczenia dywanów. Niezależnie od tego, czy jest to spowodowane ruchem pieszym, czy po prostu długotrwałym zużyciem, obskurny dywan może naprawdę pogorszyć wygląd całego pomieszczenia. Spraw, aby Twoje podłogi wyglądały jak nowe, używając tego domowego środka do usuwania plam i utrzymującego się brudu.

Im więcej bawisz się, tym bardziej prawdopodobne jest, że będziesz mieć do czynienia z plamami. Rozlany kieliszek wina, smuga brudu – frustrujące jest zobaczenie uporczywych plam na czystym dywanie. Ale plamy to nie jedyny problem. Musisz także martwić się o skutki długotrwałego użytkowania. Z biegiem czasu nieuniknione jest, że wykładzina zacznie tracić swój nowy połysk. Zanim wydasz duże pieniądze na wytrzymały szampon do dywanów dostępny bez recepty, spróbuj ubić własny domowy środek do czyszczenia dywanów i dobrze wyszorować brudne obszary (i błędne plamy). Mamy doskonały przepis – wszystko, co musisz zrobić, to zarezerwować sobie weekend, aby skoncentrować się na naprawdę czystym wykładzinie.

Środki do czyszczenia dywanów. MATERIAŁY I NARZĘDZIA 
– 2 łyżki detergentu w płynie
– 1/4 szklanki uniwersalnego środka czyszczącego (na przykład Formula 409)
– 1 miarka OxiClean
– łyżeczka puchowego płynu do zmiękczania tkanin (opcjonalnie)
– 1 galon gorącej wody
– Rękawice ochronne
– Duża miska
– Doniczka Onegallon
– Maszyna do czyszczenia dywanów

Środki do czyszczenia dywanów. KROK 1

Wlej 1 galon wody do garnka i zagotuj na kuchence. Czekając, aż woda się zagotuje, załóż gumowe rękawiczki i połącz płynny detergent , uniwersalny środek czyszczący, OxiClean i płyn do zmiękczania tkanin (jeśli zdecydujesz się go użyć) w dużej misce.

Środki do czyszczenia dywanów. KROK 2

Środki do czyszczenia dywanów.
Środki do czyszczenia dywanów.

Poczekaj kilka minut, aż środki czyszczące się rozpuszczą. (OxiClean ma zazwyczaj postać proszku, co oznacza, że ​​może być konieczne lekkie wymieszanie mieszaniny). Następnie powoli dodaj galon gorącej wody. Pamiętaj, aby nalać go delikatnie, aby nie wytworzyć zbyt wielu bąbelków, które mogą prowadzić do powstawania kieszeni powietrznych wewnątrz domowego środka do czyszczenia dywanów.

Środki do czyszczenia dywanów. KROK 3

Następnie wyciągnij maszynę do czyszczenia dywanów. (Na rynku jest wiele modeli, ale jeśli nie jesteś zainteresowany inwestowaniem w jeden, skontaktuj się z lokalnym sklepem dla majsterkowiczów, aby sprawdzić, czy wypożyczają one maszyny). Przenieś domowy środek do czyszczenia dywanów do swojego urządzenia, postępując zgodnie z instrukcjami dla urządzenie. Pamiętaj, że przygotowany przez Ciebie roztwór czyszczący zawiera już sporą ilość wody, więc możesz go używać w maszynie z pełną mocą.

Środki do czyszczenia dywanów. KROK 4

Zanim zaczniesz używać swojego domowego środka do czyszczenia dywanów do pracy w dowolnym miejscu, przetestuj go na mniej widocznej części podłogi, aby upewnić się, że dwie rzeczy: czy maszyna czyści prawidłowo oraz czy roztwór ani maszyna nie uszkadzają wykładziny. Pamiętaj, że dywany są wykonane z różnych materiałów; nie chcesz pogorszyć plamy ani uszkodzić dywanu. Odczekaj co najmniej 24 godziny, aż miejsce testowe wyschnie, aby zobaczyć wyniki.

Środki do czyszczenia dywanów. KROK 5

Po sprawdzeniu wydajności maszyny, przeprowadź test po całym dywanie, zwracając szczególną uwagę na plamy i obszary, które wyglądają szczególnie obskurnie. Uważaj, aby nie używać zbyt dużej ilości domowego środka do czyszczenia dywanów, ponieważ pozostałości mydła mogą uszkodzić dywan, a zbyt duża ilość wilgoci może prowadzić do pleśni. Podobnie jak w przypadku miejsca testowego, odczekaj co najmniej 24 godziny, aż wykładzina wyschnie i gotowe!