Słoik się nie otwiera – Jak otworzyć słoik?

Słoik

Jak otworzyć słoik? Zamki typu Twist na okularach są czasami mocno zablokowane, przez co trudno je otworzyć. Przyczyną jest nie tylko to, że pokrywki są po prostu zbyt mocno przykręcone. W większości słoików na żywność występuje również podciśnienie, które dodatkowo dociska zamknięcie do pojemnika. Jak można taką szklankę otworzyć w sposób nieniszczący?

Jak otworzyć słoik? Nie można otworzyć słoika – w czym problem?

Zwykle to nie tylko brak siły fizycznej powoduje rozpacz osoby z powodu zamkniętego szklanego pojemnika. Ręce są zbyt śliskie i nie można ich podeprzeć. Tłuszcz i pot na skórze uniemożliwiają trzymanie szklanej pokrywki podczas obracania.

Rzadko pomaga podać szklankę silniejszej osobie, chyba że ma bardziej suche ręce. Czasami podciśnienie w szkle jest tak silne, że nawet suche dłonie są bezużyteczne.

Najlepsze wskazówki dotyczące otwierania słoików

Jak otworzyć słoik?
Otwarty słoik
  • Używanie ręcznika: na zakrętkę nakręć suchą szmatkę lub ręcznik i spróbuj otworzyć słoik.
  • Załóż gumowe rękawice: zakładaj gumowe rękawice podczas otwierania słoika, co zapewnia pewny chwyt.
  • Uderzanie w słoik: Obróć słoik i uderz kilka razy w pokrywkę płaską ręką. Teraz spróbuj ponownie, aby go otworzyć.
  • Użyj gorącej wody: niewielką ilością gorącej wody, którą spłyniesz po szklanej pokrywie sprawisz, że powietrze wewnątrz naczynia rozszerzy się, a podciśnienie się zmniejszy. Teraz słoik może się otworzyć.
  • Wiercenie w pokrywie: Wywierć w metalowej pokrywie korkociąg. Wsuń widelec pod krawędź wieczka: uchwyt widelca należy wsunąć pod krawędź wieczka i lekko podważyć wieczko. Ciśnienie jest wówczas wyrównywane i można teraz odkręcić zamknięcie.

Specjalne otwieracze do słoików z żywnością.

Istnieją również specjalne otwieracze do pokrywek do otwierania słoików z żywnością. W zależności od modelu kosztują od 5 do 25 zł. To dobre rozwiązanie dla osób, które muszą często otwierać okulary i chcą mieć praktyczne narzędzie.

Otwieranie słoików – 7 najłatwiejszych sztuczek

Poniżej pokażemy Ci najprostsze sztuczki, jak szybko, łatwo i bez większego wysiłku otworzyć słoik.

Szklana pokrywa, która nie chce się otwierać, może doprowadzić Cię do białego ciepła. W tym poradniku ujawniamy najprostsze sztuczki do otwierania nawet upartych okularów.

Większość słoików można otworzyć bez żadnych problemów, ale od czasu do czasu zdarza się, że dżemu, ogórka lub innych słoików wekowych nie da się w ogóle otworzyć ręcznie. Na szczęście istnieje kilka prostych sztuczek, które można wykorzystać do otwarcia nawet trudnych do otwarcia słoików.

# 01 – Uderz w podłogę

Ponieważ nie potrzebujesz narzędzia z tą wskazówką i możesz go natychmiast użyć, zwykle jest to pierwszy wybór. Jeśli odwrócisz szklankę, a następnie kilka razy stukniesz dnem szklanki kulką dłoni, część próżni może zostać uwolniona, a szklanka powinna być łatwiejsza do otwarcia.

# 02 – Dotknij krawędzi pokrywy

Jeśli pokrywa nadal się nie otwiera po uderzeniu w podłogę, należy zwolnić więcej próżni. Najłatwiej to zrobić, trzymając szklankę pokrywką pod kątem do dołu i lekko uderzając krawędzią wieczka o twardą powierzchnię. Powtórz to w kilku miejscach na wieczku. Często zdarza się, że do szklanki dostaje się powietrze (na przykład w przypadku słoików z marynatami) .

# 03 – Trzymaj w ciepłej wodzie

Jeśli trzymasz słoik do góry dnem z pokrywką w ciepłej lub gorącej wodzie (około 20 do 30 sekund) , pokrywka może się nieco rozszerzyć i słoik również powinien się otworzyć. Ta metoda jest szczególnie przydatna, gdy słoiki są przyklejone do wieczka, co często ma miejsce na przykład w przypadku słoików z dżemem.

# 04 – Dźwignia pod pokrywą z nożem

Inną metodą dającą świetny efekt jest umieszczenie noża z zaokrągloną końcówką (np. Noża do chleba) pod boczną krawędź wieczka i użycie go jako dźwigni (niezbyt mocnej, w przeciwnym razie końcówka noża mogłaby się złamać) . Użyj noża, aby delikatnie podważyć pokrywkę w kilku miejscach. Szkło powinno wtedy być znacznie łatwiejsze do otwarcia.

# 05 – Lepsza przyczepność ręcznikiem lub gumową rękawicą

Często okularów nie można otworzyć, ponieważ po prostu nie ma możliwości ich trzymania, a ręce wciąż się wyślizgują. Pokrywkę można również mocniej przytrzymać, otwierając ją ręcznikiem lub gumowymi rękawiczkami.

# 06 – Dziura w pokrywie

Innym łatwym sposobem na przerwanie próżni w słoiku jest wybicie niewielkiego otworu w pokrywce. Do tego celu można użyć gwoździa, cienkiego śrubokręta lub mocnej końcówki noża. Następnie należy ponownie zakleić dziurę lub wypełnić zawartość.

# 07 – Użyj otwieracza do szklanek

Jeśli często masz problem z trudnością otwierania słoików, możesz również zaopatrzyć się w otwieracz do zakrętek. Są one niedrogie w sklepach w różnych wersjach na szklanki i butelki.

PORADY I WSKAZÓWKI

Otwór w pokrywie należy wywiercić tylko wtedy, gdy chcesz od razu zużyć jedzenie w słoiku lub chcesz je przechowywać w innym miejscu.