Czyszczenie szkła. Czyść szkło delikatnie, ale skutecznie

Czyszczenie szkła

Czyszczenie szkła. Na szkle widać każdy odcisk palca. Smugi smugi, uporczywy brud i osad wapienny zaburzają wizualne wrażenie nie tylko na szybach okiennych, ale także na naczyniach i lustrach. Istnieją różne metody skutecznego czyszczenia powierzchni szklanych – przy jednoczesnym zabezpieczeniu materiału. Zebraliśmy dla Ciebie wiele wskazówek i wskazówek dotyczących czyszczenia szkła.

Czyszczenie szyb: należy na to zwrócić uwagę!

Czyszczenie szyby
Czyszczenie szyby
  • Grube zabrudzenia zmieść przed czyszczeniem wilgotną szmatką, złuszczać osady ciepłą wodą z detergentem. To najlepszy sposób na przygotowanie mocno zabrudzonych okien, aby nie było rys.
  • Szorstka strona gąbki do użytku domowego nie nadaje się do czyszczenia szkła. Materiał ten tworzy drobne rysy, które stopniowo prowadzą do utraty przezroczystości.
  • Jeśli lubisz czyścić szyby za pomocą gumowej ściągaczki i płynu do mycia naczyń, upewnij się, że gumowa krawędź jest nienaruszona. Wgniecione lub niestabilne gumy tworzą smugi.
  • Wyciągnij gumową ściągaczkę pionowo na szybę za jednym razem, następnie wytrzyj gumę szmatką i nałóż ponownie. Zbiera się zbyt dużo brudu bez wycierania go w międzyczasie.
  • Pod wpływem promieni słonecznych okna wysychają szczególnie szybko, co często powoduje powstawanie smug. Lepiej wykorzystaj pochmurny dzień do czyszczenia okien.
  • Każdy, kto spaceruje w międzyczasie lub nawet robi sobie przerwę, nie musi być zaskoczony brzydkimi smugami: najlepszym sposobem na wyprodukowanie czystego szkła bez smug jest szybka praca. Ściereczka z mikrofibry pomaga dokładnie zetrzeć pozostałą wilgoć.
  • Ciekawy budżetowy środek na oślepłe okna: powinno pomóc szorowanie szklanych powierzchni pokrzywami zamoczonymi w wodzie deszczowej.
  • Samodzielnie wymieszaj środki do czyszczenia szkła

Do czyszczenia szkła nie potrzebujesz drogiego środka czyszczącego. Dobry efekt czyszczenia można osiągnąć, dodając do wody odrobinę octu i alkoholu: ocet chroni przed wapnem, a alkohol w usuwaniu tłustych osadów.

Aby uzyskać lepszy połysk , możesz również dodać trochę soli do wody czyszczącej. Te proste artykuły gospodarstwa domowego są czasami bardziej skuteczne niż standardowe środki do czyszczenia szkła, a także są przyjazne dla środowiska.

Czyszczenie szkła. Wyczyść różne szklane przedmioty

Sok z cebuli pomaga w usuwaniu plam na szklanych naczyniach: po prostu weź świeżo pokrojoną cebulę, wetrzyj plamy, pozwól sokowi zadziałać, a następnie wytrzyj powierzchnię szmatką. Jeśli sok z cebuli nie pomaga, spróbuj soli.

Po prostu postaraj się, aby szklanki ze skórką cytryny znów były naprawdę czyste. W celu intensywnego czyszczenia potrzyj wnętrze świeżej miski o szkło. Podczas mycia szklanek dodaj kilka kropli octu do wody do mycia, aby uzyskać lepszy efekt czyszczenia.

Lepkie owady i ich odchody najlepiej usuwać wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną. Pół cebuli wetrzyj w zabrudzone lustra, a powierzchnię spłucz wodą z alkoholem.

PORADY I WSKAZÓWKI

Na szczęście samooczyszczające się okno zostało już wynalezione! Nanopowłoka wykonana z dwutlenku tytanu zapewnia, że ​​brud w pierwszej kolejności nie przywiera.