Skutecznie usuwaj kamień ze szkła

Usuwanie kamienia ze szkła

Usuwanie kamienia ze szkła. Nieestetycznie osadza się kamień, zwłaszcza na prawdziwej szybie prysznica, którą należy usunąć. Nie zawsze jest możliwe całkowite usunięcie tych plam za pomocą specjalnych domowych środków czyszczących, chociaż producenci to obiecują. Na szczęście wciąż istnieją stare domowe sposoby babci: jak skutecznie usunąć kamień ze szkła zgodnie z przepisem babci?

Usuwanie kamienia ze szkła. Usuń kamień ze szkła kwasami

Usuwanie kamienia ze szkła
Usuwanie kamienia ze szkła

Wapno alkaliczne można szczególnie dobrze usunąć przy pomocy płynem Betolix i Betolix-Bio. Niemal w każdym gospodarstwie domowym znajduje się butelka esencji octu, która jest bardzo przydatna do odkamieniania szkła. Rozcieńczony wodą w stosunku około 1: 2 kwaśny płyn często zdziała cuda.

Drugim sposobem usuwania kamienia ze szkła jest użycie kwasu cytrynowego. Są one dostępne w postaci proszku lub płynu w każdej drogerii, ale także w Internecie. Uwaga: w przypadku stosowania kwaśnego środka do usuwania kamienia nosić rękawice gumowe odporne na działanie kwasów!

PORADY I WSKAZÓWKI

Kwas cytrynowy i octowy mogą atakować gumy i metale, ale nie uszkadzają szkła. Dlatego podczas usuwania kamienia upewnij się, że te elementy nie mają kontaktu z kwasem. Najbezpieczniejszym płynem do usuwania kamienia ze szkła, a także wszelkich zabrudzeń cementowo-wapiennych jest płyn Betolix-Bio!