Czyszczenie płytek myjką parową – czy warto?

Czyszczenie płytek

Czyszczenie płytek myjką parową. Odkurzacze parowe mają na celu znacznie ułatwić pracę przy czyszczeniu różnych powierzchni i podłóg. Szczególnie nadają się do czyszczenia płytek. Przeczytaj tutaj, jakie niosą ze sobą korzyści i jak postępować poprawnie.

Czyszczenie płytek myjką parową. Odkurzacz parowy vs. Czyszczenie ręczne

Tradycyjny sposób czyszczenia płytek mopem i wodą. Powierzchnia płytek ma pewne właściwości, które ogólnie sprawiają, że czyszczenie jest bardzo łatwe:

  • gęsta powierzchnia
  • wysoka twardość powierzchni
  • całkiem elegancki

W rezultacie brud nie może osiąść, a także nie może wniknąć w płytkę. Przywiera tylko do powierzchni i można go łatwo zetrzeć. Czyszczenie ściereczkami z mikrofibry jest jeszcze łatwiejsze.

Odkurzacz parowy oferuje tutaj tylko drobne zalety i nie ułatwia pracy, ponieważ i tak można łatwo usunąć brud.

Czyszczenie płytek myjką parową. Jakich odkurzaczy parowych użyć?

Czyszczenie płytek odkurzaczem parowym
Czyszczenie płytek

Zasadniczo do czyszczenia płytek nadają się zarówno odkurzacze parowe, jak i miotły parowe. Wadą mioteł parowych jest to, że z czasem brud gromadzi się w ściereczkach do czyszczenia i ściereczki należy wyprać po czyszczeniu.

Odkurzacze parowe są również bardzo skuteczne w usuwaniu uporczywych zabrudzeń, szczególnie mocno zabrudzone obszary można bezpośrednio odparować. Wysokie ciśnienie w połączeniu z wysoką temperaturą zapewnia bardzo dobry efekt usuwania brudu.

Połączenia płytek

Podczas gdy gładkie powierzchnie płytek nie stanowią problemu w przypadku żadnej metody czyszczenia, sytuacja jest znacznie inna w przypadku połączeń płytek (fug).

W tym miejscu brud gromadzi się szczególnie mocno i często jest trudny do usunięcia ze względu na szorstką powierzchnię fugi. Z biegiem czasu z gromadzącego się brudu mogą również tworzyć się twarde osady.

Podczas ręcznego czyszczenia fugi płytek często wymagają intensywnego szorowania, a osady powodują konieczność jeszcze mocniejszego szorowania. Przy wyborze środka czyszczącego należy uważać na zaprawę do fug, aby nie uszkodzić spoin.

Odkurzacze parowe można bardzo skutecznie i bez wysiłku stosować do czyszczenia spoin. Kliknij link, aby przeczytać nasz specjalny artykuł na temat czyszczenia fugi za pomocą odkurzacza parowego.

Najpóźniej w tym momencie użycie odkurzacza parowego jest w większości przypadków opłacalne.

PORADY I WSKAZÓWKI

Badania wykazały, że działania bakteriobójczego można oczekiwać tylko wtedy, gdy poszczególne obszary są intensywnie i bezpośrednio parzone przez kilka minut. Efekt zabijania pleśni występuje tylko przy intensywnym gotowaniu na parze i nigdy całkowicie nie przetrwa.