Pleśń pod podłogą PCV – co robić?

Pleśń pod podłogą PCV

Pleśń pod podłogą PCV. Jeśli usuniesz podłogę z PCV, w niektórych przypadkach może pojawić się niepokojąca ilość pleśni. W tym artykule szczegółowo dowiesz się, co możesz zrobić w takim przypadku, jakie mogą być oznaki pleśni pod podłogą PCV i jakie mogą być jej przyczyny.

Podłoga z pleśni i PCV

Pleśń rozprzestrzenia się głównie w miejscach, w których prawie nie ma wymiany powietrza, gdzie wilgoć nie może uciekać i gdzie jest wystarczająca ilość składników odżywczych. To sprawia, że ​​obszar pod podłogą z PCV, jeśli jest przemoczony, jest idealnym siedliskiem dla wielu rodzajów pleśni.

Ślady pleśni pod PVC

Pleśń pod podłogą PCV
Pleśń

Ponieważ nie widać obszaru pod wykładziną podłogową, jedynym sposobem na poznanie pleśni jest zapach . Ale nie zawsze tak musi być, ponieważ prawie żaden zapach nie przedostaje się pod grubą podłogę PCV. W związku z tym pleśń może często rozprzestrzeniać się bez przeszkód i na bardzo długo, zanim zostanie zauważona (zwykle tylko po zdjęciu wykładziny podłogowej).

Pleśń pod podłogą PCV. Raport dotyczący pleśni

Profesjonalny rzeczoznawca może wykorzystać psa tropiącego lub zmierzyć produkty metaboliczne (MVOC) uwalniane do powietrza w pomieszczeniu przez mikroorganizmy i pleśnie, aby zidentyfikować i wyśledzić nawet małe rodzaje inwazji. Jeśli więc masz wątpliwości, ekspertyza z pewnością da Ci pewność – nawet bez demontażu podłogi jako środka ostrożności.

Renowacja podłóg PCV zaatakowanych pleśnią

Rodzaje podłóg PCV

PVC można montować na różne sposoby:

  • jako całkowicie klejona podłoga PCV
  • jako luźno ułożona podłoga PCV
  • jak układane lub klejone płytki PCV lub deski podłogowe

Renowacja całkowicie klejonych podłóg PCV

Podczas usuwania całkowicie klejonego PVC należy wziąć pod uwagę, że klej może również służyć jako składnik odżywczy dla pleśni lub przynajmniej zawierać pozostałości pleśni i zarodniki. Pozostałości kleju również należy usunąć. Zdecydowanie należy całkowicie usunąć podłogę PCV.

Renowacja luźno ułożonych podłóg PCV

Tutaj wystarczy po prostu pozbyć się gleby. Następnie można poszukać przyczyny inwazji.

Pleśń pod podłogą PCV. PCV jako płytki lub deski podłogowe

Jeśli w pojedynczych przypadkach występuje miejscowa infestacja, może być możliwe wyrzucenie desek podłogowych lub płytek tylko w porażonym miejscu (i sąsiednich) i ponowne włożenie nowych płytek po zakończeniu kontroli pleśni. Jednak nie będzie tak często. W większości przypadków pleśń rozprzestrzenia się bardzo głęboko pod podłogą, zanim zostanie wykryta.

Pleśń pod podłogą PCV. Podstawowe zabiegi remontowe

Najważniejszą częścią rekultywacji jest zlokalizowanie i usunięcie źródła wilgoci. Pleśń może się rozwijać tylko wtedy, gdy podłoże było lub nadal staje się wilgotne. W niektórych przypadkach może być konieczne użycie sprzętu do suszenia.

PORADY I WSKAZÓWKI

Zawsze pamiętaj, że pleśń nie zawsze musi być od razu widoczna przy innych okazjach – na przykład za panelami ściennymi lub sufitowymi lub w miejscach, które nie są bezpośrednio widoczne. Dlatego często warto przeprowadzić ocenę, jeśli nie masz pewności, czy doszło do infestacji.