Szklane płytki w łazience. Elegancja i klimat.

Szklane płytki w łazience.

Szklane płytki w łazience. Ze szkłem jako materiałem można zaplanować niepowtarzalne i wyjątkowe projekty łazienek. Przezroczyste i mętne rodzaje szkła w połączeniu z zabarwieniem, nałożeniem koloru na spód lub nieregularną strukturą korpusu szkła tworzą zadziwiające efekty optyczne i mogą wywołać wrażenie rozmiaru i szerokości.

Szklane płytki w łazience. Przezroczyste „uczciwe” płytki

Szklane płytki w łazience.
Szklane płytki w łazience.

Dekoracyjne zastosowanie płytek szklanych w łazience jest bardzo zróżnicowane i obejmuje zarówno przezroczyste wyświetlacze o specjalnym trójwymiarowym wyglądzie, jak i kolorowe ściany z matowego szkła. W obszarze przezroczystych płytek szklanych szczególnie powszechne są dwa rodzaje montażu i dekoracji.

Przezroczyste płytki szklane mogą mieć kolorową dekorację na tylnej stronie, która po przymocowaniu do ściany przenosi światło załamane przez szklaną płytkę na powierzchnię. W zależności od rodzaju szkła i szlifu, kolory lub figury geometryczne mogą wydawać się ostre i zaakcentowane lub wywoływać efekt rozproszenia, który rozciąga się na rozmycie.

Płytki szklane bezbarwne bez właściwości załamujących można nakładać na ścianę, na której maluje się lub mocuje dekory lub obrazy. W tym przypadku szklane płytki stanowią rodzaj przezroczystej ściany ochronnej.

Szklane płytki w łazience. Nieprzezroczysty mleczny z wewnętrzną strukturą lub bez

Mętne, mleczne i kolorowe płytki szklane są szczególnie odpowiednie do stosowania przed źródłami światła lub wolnostojącymi ściankami działowymi po obu stronach. W łazience nieprzezroczyste szklane płytki nadają się szczególnie do oddzielania pryszniców lub wanien.

Luksusowy i szczególnie atrakcyjny wizualnie rodzaj płytek szklanych w łazience to produkty o strukturze wewnętrznej. Oszklenie ścienne może być wykonane z częściowo przezroczystych i przestrzennie efektywnych struktur w szklanym korpusie, takich jak pnie bambusa lub drzewa, ale także z płonącym ogniem lub warstwami włókien tekstylnych. Dobry przykład można znaleźć na sprinz.eu.

Bardzo szeroki przedział cenowy

Ogromna różnorodność płytek szklanych do łazienki skutkuje odpowiednio zróżnicowanym przedziałem cenowym. Zasadniczo należy zacząć od ceny za metr kwadratowy wynoszącej co najmniej pięćdziesiąt euro w przypadku stosowania płytek szklanych.

PORADY I WSKAZÓWKI

Zastosowanie płytek szklanych jest wykorzystywane głównie w segmencie luksusowym do wyposażenia łazienek. Spójny projekt zwykle nie może być zrealizowany za mniej niż tysiąc euro.