Płytki w systemie zatrzaskowym: proste i praktyczne

Płytki w systemie zatrzaskowym.

Płytki w systemie zatrzaskowym. Nowoczesne rozwiązania nie kończą się również na klasycznych materiałach budowlanych: Płytki w systemie zatrzaskowym to znacząca ulga podczas układania. Dowiedz się, co jeszcze jest takiego specjalnego w tych produktach z tego artykułu.

Płytki w systemie zatrzaskowym. Płytki na klik: nie ma bardziej praktycznych

Zasada została w zasadzie skopiowana z płytek tarasowych, które w wielu przypadkach można układać również za pomocą połączeń na zatrzaski. To sprawia, że ​​układanie jest bardzo łatwe – i praktycznie każdy może bez problemu ułożyć własne płytki.

Oczywiście istnieją systemy zatrzaskowe tylko do płytek podłogowych – to oczywiście nie działałoby w przypadku płytek ściennych. Ma to jednak wiele zalet, jeśli chodzi o płytki podłogowe.

  • nie ma już potrzeby klejenia płytek
  • płytki można później łatwo usunąć
  • fugowanie nie jest już konieczne
  • Dzięki określonym połączeniom układanie staje się łatwiejsze

Obecnie płytki w systemie zatrzaskowym są dostępne u wielu dostawców – na przykład na bricoflor.de lub iscer.de, ale także u wielu dostawców wykładzin podłogowych. Jednak jakość jest tutaj czasami zupełnie inna, a ceny zaczynają się od około 25 euro, czyli trochę więcej niż klasyczne płytki podłogowe.

Możesz więc zaoszczędzić na kosztach

Płytki w systemie zatrzaskowym.
Płytki w systemie zatrzaskowym.

Jeśli jesteś trochę biegły w układaniu płytek i radzisz sobie również z układaniem wzorów, klasyczna, klejona płytka jest zdecydowanie tańszą alternatywą. Ale jeśli stoisz przed wyborem samodzielnego ułożenia lub ułożenia, płytka klikana może zaoszczędzić wiele kosztów rzemieślniczych.

Kupując, zwracaj uwagę na pozostałe w wystarczających ilościach stany magazynowe lub oferty specjalne, na przykład w serwisie eBay – tutaj często można zaoszczędzić sporo pieniędzy.

PORADY I WSKAZÓWKI

Jeśli myślisz o specjalnym projekcie, najlepiej zaplanować go wcześniej na papierze milimetrowym lub przy pomocy szkicu. Pozwala to również lepiej ocenić wymagania materiałowe. Nasz porady dotyczące układania płytek możesz sprawdzić w zakładce blog.