Cienkie płytki. Niełamliwe, twarde i niskie

Cienkie płytki

Jeszcze kilka lat temu płytki o grubości poniżej ośmiu milimetrów były uważane za cienkie płytki. Postępujący rozwój technologiczny procesu produkcyjnego spowodował zmniejszenie grubości wielu płytek do pięciu milimetrów. Najnowsze produkty radzą sobie z trzema milimetrami.

Na podłogach, jako okładziny ścienne lub na meble

W wielu sytuacjach na budowie korzystna jest możliwie najmniejsza grubość płytek. Niewielka wysokość montażu umożliwia na przykład bezproblemowe układanie na innych istniejących pokryciach podłogowych i eliminuje konieczność ich demontażu. Jako okładziny ścienne, cienkie płytki są bardzo łatwe w obróbce ze względu na ich niewielki ciężar i wyjątkową poręczność.

Gdy cienkie płytki są używane jako powierzchnie robocze lub okładziny mebli lub umywalek, przy niewielkich grubościach występują tylko niewielkie spoiny krawędziowe, które na przykład umożliwiają bezproblemowe wpuszczanie zlewozmywaków lub płyt grzejnych.

Lekki i bardzo wytrzymały materiał

Cienkie płytki
Cienkie płytki

Prawie bez wyjątku cienkie płytki wykonane są z gresu porcelanowego, który jest prasowany pod bardzo wysokim ciśnieniem, a następnie wypalany. W szczególności materiały ceramiczne Kerlite i Laminam umożliwiają stosowanie najcieńszych płytek i są podobne do paneli elewacyjnych.

Pomimo ogromnej gęstości i twardości, które przewyższa granit, waga płytek o grubości trzech milimetrów jest podobna do aluminium. Cienkie płytki z Kerlite lub Laminam można łatwo ciąć za pomocą przecinarki do szkła.

Gdzie kupić cienką kamionkę porcelanową

Wielu producentów oferuje cienkie płytki o „normalnej” grubości od 3,5 do 5 milimetrów.

Trzy milimetrowe płytki wykonane z Kerlitu lub Laminamu oraz płytki tej grubości, które są wzmocnione włóknem szklanym, kosztują od sześćdziesięciu do 150 euro za metr kwadratowy. MOżna je kupić w każdym sklepie z płytkami. Zapytaj w obi!

PORADY I WSKAZÓWKI

Pomimo łatwości, z jaką cienkie płytki są łatwe w obróbce, powinny być one układane tylko przez doświadczonych glazurników, ponieważ niewłaściwa praca może prowadzić do szkód następczych.