Usuwanie przyklejonego dywanu.

Usuwanie przyklejonego dywanu

Usuwanie przyklejonego dywanu raczej powinno kojarzyć się z wysiłkiem niż lekką pracą. Usunięcie całkowicie zaklejonego dywanu wymaga siły i wytrwałości. Pomimo nowoczesnych pomocników mechanicznych usuwanie pozostaje żmudną pracą. Ponadto tworzy rozległy i toksyczny brud i brud.

Usuwanie mechaniczne często

W większości przypadków zasada usuwania w pełni sklejonych dywanów polega na oderwaniu powierzchni dywanu, a następnie usunięciu piankowatych pozostałości kleju. Metody mechaniczne są zwykle jedynym skutecznym rodzajem usuwania.

 • Przeczytaj także – Kawałek po kawałku usuwanie sklejonej wykładziny
 • Przeczytaj także – Samodzielnie twórz i projektuj dywany
 • Sprawdź również – łatwo i skutecznie usuwaj stary dywan

Do wykładzin klejonych nie zaleca się stosowania rozpuszczalników. Nie odrywają się na dużym obszarze, aw dużych ilościach stanowią zagrożenie zarówno dla zdrowia, jak i pożaru. Wyjątkiem są kleje rozpuszczalne w wodzie, które można rozluźnić przez energiczne i intensywne namaczanie i namaczanie. Sprawdź rozpuszczalność w wodzie na rogu za pomocą mocnego namaczania i szpachlówki.

Usuwanie przyklejonego dywanu. Usuń mechanicznie przyklejone dywany

Próbki dywanu
 • Prawdopodobnie woda
 • Szpachelka
 • Nóż do dywanów
 • Grzebień do dywanu
 • Elektryczny ściągacz do powierzchni
 • Elektryczny ściągacz do narożników
 • Ewentualnie młyn wielofunkcyjny z zestawem do frezowania gwiazdowego
 • Prawdopodobnie odkurzacz przemysłowy
 • Ochrona dróg oddechowych i oczu

1. Sprawdź rozpuszczalność

Jeśli podlewanie i późniejsze wypełnienie zadziałało, całą pozostałość kleju do dywanów można zwilżyć i odklejać. W przeciwnym razie pierwszy narożnik z odsłoniętymi resztkami kleju powinien zostać obrobiony za pomocą ręcznego ściągacza. Jeśli klej odpadnie bez pozostałości, możesz pracować ze ściągaczami.

2. „Porcjować” dywan

Cała powierzchnia dywanu jest podzielona na pudełko z pionowymi i poziomymi cięciami. W przypadku wydłużonych pomieszczeń wystarczą wąskie poziome pasy.

3. Usuwanie przyklejonego dywanu. Zdejmij dywan

Dywan jest odklejany pudełko po pudełku. Krawędź lub narożnik jest podnoszony i ściągany z użyciem siły. Pazur dywanowy zapewnia lepszą przyczepność.

4. Usuwanie przyklejonego dywanu. Usuń pozostałości kleju

Po usunięciu włosia dywanu powierzchnię należy wygładzać elektrycznie kawałek po kawałku za pomocą środka do usuwania powierzchni. Maszyna musi być utrzymywana w ciągłym ruchu, aby nie wytwarzać ciepła ognia.

5. Usunąć rogi

Po usunięciu dużych powierzchni, narożniki i krawędzie pomieszczenia należy „zdjąć” za pomocą ręcznego zdzieraka na tej samej zasadzie.

6. Przypadki trudności

Jeśli zdzierak nie zdoła usunąć sklejonej wykładziny i pozostałości kleju, należy użyć frezarki wielofunkcyjnej. Jest jednak zalecany tylko dla doświadczonych majsterkowiczów, ponieważ jego ogromna moc szybko powoduje uszkodzenia podpowierzchni.

PORADY I WSKAZÓWKI

Zdzieraki do płaszczyzn i ręczne oraz frezarki wielofunkcyjne można wypożyczyć w sklepach z narzędziami. Jeśli spodziewamy się dużej ilości zabrudzeń, przydatnym dodatkiem może być wypożyczony odkurzacz przemysłowy.