Rozciąganie gumy to kontrolowane jej uszkodzenie

Rozciąganie gumy

Rozciąganie gumy. Powszechnym błędem jest przekonanie, że guma, podobnie jak większość materiałów, rozszerza się po podgrzaniu. Kurczy się i nabiera elastyczności. Podczas rozciągania lub rozszerzania wytwarza ciepło, co ma negatywny wpływ na zachowanie rozciągania. Jeśli guma jest rozprężona, pojawia się zmęczenie materiału.

Prawdziwa guma zachowuje się odwrotnie niż oczekiwano

Porada, która jest często zalecana i oczywiście nie brzmi źle, krąży na forach zajmujących się rozszerzaniem i rozciąganiem gumy . Rozgrzewka żelazkiem, na mokro lub na sucho, powoduje odwrotność zamierzonego celu. Guma staje się mocniejsza, co może prowadzić do skurczu i wzrostu siły rozciągającej.

  • Przeczytaj także – Usuwanie gumy i jakie masz opcje
  • Przeczytaj również – Usuwanie starego i świeżego obrzeża z gumy
  • Sprawdź również – Trwałe łączenie gumy ze sobą lub z innymi materiałami

Efekt ten można wykorzystać z dobrym skutkiem, jeśli cel został wystrzelony poza pożądaną odległość. Wraz ze wzrostem czasu, w którym guma jest utrzymywana w rozciągniętym kształcie, zmniejsza się zdolność do powrotu do pierwotnego stanu. Ekspansja jest możliwa, ale trudno ją dozować.

Rozciąganie gumy. Produkty plastikowe są często oferowane jako opaski elastyczne

Platik i guma

W większości przypadków gumki będą wymagane na pasku lub na pasku odzieży. Wielu producentów używa tylko gumek, zwłaszcza w przypadku niedrogich produktów. Zwykłe kombinacje materiałów składają się z elastycznych tworzyw sztucznych ze średnio około jedną piątą lateksu lub nawet bez gumy. Właściwi dostawcy nazywają te produkty gumkami. Lepsze produkty zawierają około 35 procent gumy lub lateksu. W takim przypadku zachowanie przy rozciąganiu i rozszerzaniu różni się znacznie od lateksu wykonanego z prawdziwej i czystej gumy wykonanej z kauczuku naturalnego.

Niski udział prawdziwego kauczuku ma nie tylko przyczyny ekonomiczne. Jako gumka do odzieży, lateks pozwala na maksymalną temperaturę prania czterdziestu stopni Celsjusza. Nie powinno trafić do suszarki. Można go prasować w maksymalnej temperaturze dla jedwabiu. Plastik jest łatwiejszy w pielęgnacji, bardziej sprężysty i łatwiejszy w utrzymaniu niż guma, giętki, trwały i nierozciągliwy.

PORADY I WSKAZÓWKI

Jeśli chcesz samodzielnie wykonać elastyczne gumki, użyj starej dętki rowerowej. Wytnij potrzebne kawałki. Zawiąż wstążki w pierścienie lub przyklej końce klejem superglue.