Zapach gumy. Nie wszystkie zapachy można usunąć.

Zapach gumy.

Jak usunąć zapach gumy?. Sama guma prawie nie ma zapachu i jest zarówno naturalna, jak i sztucznie wyprodukowana oraz prawie bezwonna. Podobnie jak w przypadku wszelkiego rodzaju tworzyw sztucznych, dodatek środków i substancji chemicznych jest odpowiedzialny za zapach. Zwykle można wywietrzyć typowe plastyfikatory. Usunięcie innych przyczyn nie zawsze jest możliwe.

Zapach gumy. Oceń intensywność i ewentualnie zwróć przedmiot

Zapach i guma to przede wszystkim wynik jakości wykonania. Im silniejszy zapach, tym bardziej prawdopodobne jest przyjęcie tanich i gorszych produktów. Ogólnie rzecz biorąc, nigdy nie należy zapominać, że wąchanie nieprzyjemnych zapachów jest rodzajem mechanizmu ochronnego. Trwale odpychające i obrzydliwe zapachy nie powinny być akceptowane w przypadku gumy, a produkt należy wymienić lub zwrócić.

Do modyfikacji gumy używane są następujące szkodliwe składniki:

  • Wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (WWA)
  • Oleje smołowe
  • Siarka i produkty odpadowe (konsekwencja wulkanizacji)
  • Nitrozoaminy
  • Ftalany (plastyfikatory)

Zapach gumy. Po tygodniu zamiast smrodu akceptowalny był tylko zapach

Zapach gumy.
Gumki recepturki

Większość plastyfikatorów i innych składników chemicznych wyparowuje przez chwilę, zanim wyparują. Wtedy zapach powinien również zostać znacznie zredukowany lub całkowicie zniknąć. Z reguły i jako wskazówka, okres jednego tygodnia powinien wystarczyć, aby zredukować zapach do akceptowalnego poziomu.

Warunkiem jest dobra wymiana powietrza wokół gumy. Na przykład dywaniki podłogowe w pojazdach powinny pozostać otwarte i wentylowane. Gumowe uszczelki w urządzeniach nie mogą już wydzielać wyczuwalnego zapachu po trzech do pięciu użyciach (pieczenie, płukanie, mycie). Jeśli guma nadal pachnie, istnieje powód do reklamacji.

Dla szybszej neutralizacji wspomagającej

  • Rozgrzej się suszarką do włosów lub umieść w palącym słońcu
  • Zmyć detergentem
  • Zmyć kilkakrotnie octem lub wodą cytrynową

W żadnym wypadku nie należy stosować technik rozpowszechnianych w niektórych poufnych wskazówkach i na forach domowych z ogrzewaniem w piekarniku lub kuchence. Toksyny mogą również osadzać się we wnętrzu urządzenia poniżej progu percepcji i prowadzić do zatrucia późniejszych potraw.

PORADY I WSKAZÓWKI

Kiedy zapach zamienia się w smród, jest to oczywiście bardzo subiektywne odczucie. Dlatego dochodzenie roszczeń prawnych w przypadku brzydko śmierdzącej gumy jest prawie niemożliwe. Aby uzyskać głębsze tematycznie wprowadzenie, możesz zapoznać się z wytycznymi dotyczącymi imisji węchowej i olfaktometrycznej.