Twoje łóżko powoduje ból pleców: przyczyny i środki zaradcze

Łóżko a ból pleców

Łóżko a ból pleców. Czy często budzisz się wcześnie z bólem pleców? Przyczyną może być stres lub nieprawidłowe siedzenie lub stanie. Ale łóżko może być również przyczyną bólu pleców. Przeczytaj tutaj, jakie są dokładnie przyczyny i jak możesz im zaradzić.

W zależności od rodzaju łóżka mogą istnieć różne przyczyny bólu pleców. Poniżej dowiesz się, kiedy ramy z listew, łóżka sprężynowe i łóżka wodne mogą zagrażać Twoim plecom i co możesz z tym zrobić.

Łóżko a ból pleców. Rama z listew

Jeśli masz konwencjonalną ramę łóżka ze stelażem z listew, przyczynę bólu pleców można łatwo wyeliminować. Oczywiście dotyczy to tylko sytuacji, gdy przyczyną bólu pleców jest rama z listew, a nie materac, który został rozłożony.
Ból pleców może być spowodowany trzema różnymi problemami:

  • Ramy listwowe prawie zawsze mają kontrolki twardości, które można indywidualnie regulować. Można dowiedzieć się, jak ustawić swój własny osobisty optymalną twardość tutaj.
  • Jeśli Twoja listwowa rama nie ma takiego regulatora twardości, możesz ją doposażyć . Możesz to zrobić, nawet jeśli poszczególne listwy są zużyte. Dzieje się tak głównie w obszarach, które muszą przenosić większy ciężar, takich jak obszar miednicy.
  • Wreszcie, złamany pręt może również powodować ból pleców. Tutaj wyjaśniamy, jak możesz postępować.

Łóżko a ból pleców. Łóżko sprężynowe

Łóżko i ból pleców
Ból pleców

Jeśli odczuwasz ból pleców na łóżku z materacem sprężynowym , materac jest prawdopodobnie zbyt miękki. Łóżka sprężynowe są dostępne w różnych stopniach twardości , od bardzo miękkich (1) do bardzo twardych (5). Jednak nie są one znormalizowane, więc łóżka różnych marek i tego samego stopnia twardości mogą mieć różną twardość. Dlatego ważne jest, aby przed zakupem mieć wystarczającą próbkę, abyś mógł zdecydować o odpowiednim stopniu twardości.
Materace również z czasem się zużywają, tworząc w łóżku coś w rodzaju zagłębienia. Jest to również bardzo szkodliwe dla pleców i może powodować ból. Niestety w tym przypadku i nawet jeśli materac jest zbyt miękki, niewiele można zrobić: potrzebny jest nowy materac.

Łóżko wodne

Jeśli łóżko wodne powoduje ból pleców, jest to spowodowane nieprawidłową ilością wypełnienia: jeśli w materacu jest za mało lub za dużo wody, kręgosłup nie jest wyprostowany, co może prowadzić do bólu pleców i ramion. Tutaj możesz dowiedzieć się, jak prawidłowo wyregulować łóżko wodne, aby było przyjazne dla pleców.

PORADY I WSKAZÓWKI

Jeśli twoje łóżko powoduje ból pleców, prawie zawsze jest zbyt miękkie. Dlatego przy zakupie należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiedni stopień twardości.