Malowanie metalowego łóżka – krok po kroku

Malowanie metalowego łóżka

Malowanie metalowego łóżka. Masz piękne metalowe łóżko i chcesz nadać mu nową warstwę farby? Możesz to łatwo zrobić samodzielnie. Poniżej wyjaśniamy, co musisz zrobić, aby to zrobić i jak najlepiej postępować.

Malowanie metalowego łóżka. Spray czy malować?

Istnieją dwie różne metody malowania: pędzlem lub sprayem. Niektórzy twierdzą, że natryskiwanie jest łatwiejsze niż szczotkowanie, ponieważ jest mniej prawdopodobne, że farba kapie, ale podczas natryskiwania można nałożyć zbyt dużo, a farba będzie spływać. Natryskiwanie najlepiej wykonywać na zewnątrz, z maską na twarz, aby nie wdychać farby.

Instrukcje krok po kroku dotyczące malowania metalowego łóżka

Metalowe łóżko
  • Spray lub płynna farba do malowania
  • Elementarz
  • Plastikowa plandeka do przykrycia
  • Ewentualnie pędzel
  • Papier ścierny

1. Przygotowanie

Najpierw całkowicie opróżnij łóżko i umieść je na zewnątrz lub w garażu do obróbki. Umieść plandekę zarówno pod łóżkiem, jak i obficie wokół łóżka, aby nic nie zostało spryskane ani poplamione.

Sam powinieneś nosić stare ubrania, które w jak największym stopniu zakrywają wszystkie części ciała, aby lakier nie dostał się na skórę. Noś rękawiczki, a jeśli używasz farby w sprayu, maskę na twarz.

2. Szlifowanie

Użyj drobnego papieru ściernego, aby najpierw zszlifować starą farbę dookoła lub – jeśli nie ma farby – zszorstkować powierzchnię. Jest to ważne, aby farba trzymała się i nie odklejała.

3. Podkład

W pewnych okolicznościach możesz pominąć ten krok, ale ogólna opinia jest taka, że ​​farba z podkładem wytrzymuje dłużej i jest łatwiejsza do nałożenia. Dlatego nałóż podkład równomiernie na całą ramę łóżka (za pomocą sprayu lub pędzla).

4. Malowanie

W ostatnim kroku pomaluj całe łóżko. Na początku lepiej jest nanieść za mało farby, a następnie ponownie pomalować ją w drugim kroku. Jeśli masz za dużo lakieru, szybko masz brzydkie noski na ramie łóżka.

Następnie pozwól łóżku dobrze wyschnąć i wywietrzyć.

PORADY I WSKAZÓWKI

Upewnij się, że lakier nie zawiera toksyn, które możesz wdychać podczas snu.