Zmiana zamka drzwi: jakie są koszty?

Zmiana zamka drzwi

Zmiana zamka drzwi. Utrata klucza do domu często pociąga za sobą zmianę zamka, tak aby nikt niepowołany nie miał dostępu. Jakich kosztów można się spodziewać?

Wymiana zamka w drzwiach: Cena za wkładkę i klucz

W sklepie z narzędziami lub na pchlim targu prosty zamek do drzwi można kupić już od około 21 zł. Przedział cenowy tanich zamków dochodzi do około 90 zł, ale jakość jest wątpliwa.

  • Przeczytaj również – Skopiuj klucz do drzwi wejściowych: Jakie są koszty?
  • Przeczytaj również – Wymień zamek w drzwiach: Jakie są koszty?
  • Sprawdź także – Zgubiony kluczyk do samochodu – co robić?

Cenisz sobie możliwie największe bezpieczeństwo? W takim razie lepiej kup markowy cylinder blokujący, który kosztuje około 60 do 90 zł.

Jeśli zlecisz ślusarzowi zmianę zamka drzwi, to są inne, dość wysokie koszty. Renomowany usługodawca weźmie co najmniej 150 EUR za krótkie zlecenie w normalny dzień powszedni.

Nigdy nie wybieraj ślusarza, który jest duży – i drogi! – reklamuje się i nadaje swojej nazwie wiele wielkich liter „A”, aby znaleźć się na początku żółtej strony.

Zadzwoń do wybranej firmy specjalistycznej i co najważniejsze, umów się na ryczałt do wykorzystania w domu ze świadkami.

Przykład kosztu wymiany zamka drzwi

Kobieta zgubiła jeden z kluczy do drzwi wejściowych. Zatrudnia renomowanego ślusarza regionalnego do wymiany zamka i zamawia wysokiej jakości wkładkę bębenkową o markowej jakości.

Przegląd kosztówCena £
1. Opłata za podróż120 zł
2. Zmiana zamka100-400 zł
3. nowy cylinder zamka210 zł
całkowitynawet 600 zł

Zmiana zamka drzwi. Jak samodzielnie zmienić zamek w drzwiach?

klucz

Oszczędź wiele kosztów, samodzielnie wymieniając zamek. Zwykle działa to tylko wtedy, gdy nadal masz co najmniej jeden odpowiedni klucz, w przeciwnym razie musisz wywiercić otwór w zamku.

Odkręć śrubę na wewnętrznej krawędzi zamka, a następnie przesuwaj klucz w zamku, aż będzie można wyciągnąć wkładkę bez przechylania. Instalacja działa podobnie, tylko do tyłu.

PORADY I WSKAZÓWKI

Jeśli masz klucz uniwersalny do firmy, w której pracujesz, prawdopodobnie warto wykupić specjalne ubezpieczenie OC od kluczyków. W przeciwnym razie w przypadku zgubienia klucza istnieje ryzyko szkód sięgających wielu tysięcy złotych.