Skopiuj swój klucz BMW

Kupując nowe lub używane BMW, powinny być dostępne dwa kluczyki z pilotem zdalnego sterowania. Pojazdy zbudowane przed 1998 rokiem można kopiować w biurze ślusarza, natomiast wymiana kluczyków BMW, które zostały wyprodukowane po 1998 r. powinna odbyć się w salonie.

Klucze mechaniczne

Ponieważ asortyment pojazdów stale się zmienia, klucze do BMW również podlegają ciągłym zmianom. Stare pojazdy zbudowane do 1998 roku to „normalne” klucze bitowe do drzwi, bagażnika i stacyjki.

  • Przeczytaj również – Wymień zamek w drzwiach: Jakie są koszty?
  • Przeczytaj również – Wymiana zamka drzwi: Jakie są koszty?
  • Sprawdź także – Zepsuty klucz – co robić?

Stare klucze z funkcją mechanicznego otwierania, z których niektóre są już wyposażone w radiowe otwieranie zamka, mogą być skopiowane przez dowolny serwis. Ważne jest, aby zgłosić się do firmy ubezpieczeniowej w celu zapewnienia bezpieczeństwa ochrony ubezpieczeniowej.

Rok budowy i typy kluczy

Od roku budowy 1998 kluczyki są połączone z elektronicznym immobilizerem w BMW. Do 2000 roku BMW sprzedawało pojazdy z akumulatorem i bez niego oraz z funkcją elektronicznego radia w immobilizerze. Od 2000 roku producent dostarczał tylko klucze radiowe z chipem.

Wszystkie klucze BMW z chipem należy skopiować od autoryzowanego sprzedawcy. Dostępnych jest pięć standardowych wersji, od prostego mechanicznego klucza warsztatowego bez zamka do bagażnika lub schowka w rękawicy po podświetlany klucz z czujnikiem.

Koszty i dokumenty

Ceny za skopiowanie kluczyka z pilotem do BMW są podzielone na trzy części. Podstawowa cena klucza wynosi około trzydziestu euro, ogniwo guzikowe kosztuje od pięciu do ośmiu euro, a radiotelefon kosztuje od stu do dwustu euro.

Standardowy klucz mechaniczny jako klucz innej firmy i klucz zastępczy jest dostępny w BMW za około czterdzieści euro. Aby skopiować klucz, należy przedstawić dowód własności.

  • Dowód osobisty lub paszport
  • Rejestracja pojazdu
  • Pełnomocnictwo dla innego posiadacza, np. Rodziców

Bardzo ważne jest, aby zgłosić się do firmy ubezpieczeniowej. Dealer BMW przygotowuje kluczowy certyfikat, którego kopię należy przekazać firmie ubezpieczeniowej. Okazjonalny odczyt klucza radiowego za pomocą chipa jest również przydatny, aby móc udowodnić jego użycie w przypadku roszczenia ubezpieczeniowego.

PORADY I WSKAZÓWKI

Kupując BMW, powinieneś otrzymać przynajmniej dwa kluczyki do pełnej wersji ze wszystkimi funkcjami. Brak klucza oznacza wadę zakupu, którą ponosi sprzedawca.