Jak zainstalować szklane drzwi?

Jak zainstalować szklane drzwi?

Jak zainstalować szklane drzwi? W świecie architektów panuje wyraźny trend w stronę szklanych drzwi. Zasadniczo można je instalować jak tradycyjne drzwi. Niemniej jednak należy wziąć pod uwagę kilka specjalnych funkcji. Poniżej pokażemy, na co należy zwrócić uwagę podczas montażu szklanych drzwi.

Jak zainstalować szklane drzwi?Montaż wynika z konstrukcji szklanych drzwi

Zasadniczo możesz zainstalować szklane drzwi jak każde inne drzwi. Na przykład tutaj znajdziesz instrukcje montażu drzwi do domu. Ponadto coraz popularniejsze stają się jednak drzwi szklane bez ościeżnic lub ościeżnic. W związku z tym udzielamy wskazówek, jak zainstalować szklane drzwi bez ościeżnic.

Jak zainstalować szklane drzwi?Różne wersje drzwi szklanych

Jak zainstalować szklane drzwi?
Drzwi ze szklanym wypełnieniem

Jak widać, istnieją różne wzory drzwi szklanych. Zasadniczo drzwi szklane można wyróżnić według następujących cech konstrukcyjnych:

  • Szklane drzwi bez ościeżnic
  • Szklane drzwi bez ościeżnicy
  • Szklane drzwi z ukrytymi ramami
  • Szklane drzwi z ościeżnicą

Koniecznie trzeba to wziąć pod uwagę przy zakupie drzwi szklanych!

W związku z tym instalacja przebiega inaczej. Ale co jest zawsze równie ważne w przypadku drzwi szklanych: prawidłowy pomiar i zamówienie właściwej konstrukcji. W żadnym wypadku nie należy zamawiać szklanych drzwi zbyt hojnie lub w nadmiarze. Wielu majsterkowiczów wmawia sobie, że mogliby skrócić szklane drzwi, na przykład szlifując je. Jednak drzwi szklane wykonane są ze szkła bezpiecznego, dlatego ich skracanie jest problematyczne.

Okucia do drzwi szklanych

Należy również zwrócić szczególną uwagę na okucia drzwi lub zawiasy. Są zawiasy, które można regulować, ale także tanie towary, które można regulować tylko za pomocą zacisków do szkła. Jakość tych zacisków jest również krytyczna; w końcu musisz być w stanie utrzymać ciężkie drzwi z bezpiecznego szkła.

Czy ściany wewnętrzne nadają się do montażu szklanych drzwi?

Oprócz tych warunków i specyfikacji dla szklanych drzwi i akcesoriów ściana musi również spełniać wymagania. Szczególnie we wnętrzach coraz częściej wznoszone są ścianki działowe w konstrukcji z płyt kartonowo-gipsowych. Zwykłe ścianki działowe mogą być zbyt słabe w konstrukcji, aby utrzymać ciężkie szklane drzwi. Wtedy też trzeba usztywnić i ustabilizować ścianę z płyt gk.

Montaż szklanych drzwi

Po wykonaniu wszystkich prac przygotowawczych i spełnieniu wszystkich wymagań można przystąpić do montażu szklanych drzwi. Podczas montażu jednak zawsze powinieneś mieć kogoś pod ręką ze względu na wagę. Zwróć także uwagę na stronę z zawiasami i prawidłowy kierunek otwierania (zwykle do wewnątrz pomieszczenia).

PORADY I WSKAZÓWKI

W dzienniku firmowym oferujemy różne artykuły na temat drzwi szklanych. Pokażemy Ci również, jak naprawić szklane drzwi.