Skopiuj klucz do drzwi wejściowych: Jakie są koszty?

Skopiuj klucz do drzwi wejściowych

Skopiuj klucz do drzwi wejściowych. Masz za mało kluczyków do drzwi wejściowych i chciałbyś zrobić dla siebie duplikat? Nie jest to szczególnie drogie, ale należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Dowiedz się o kosztach i innych szczegółach tutaj.

Skopiuj klucz do drzwi wejściowych. Ważne informacje z góry

Jeśli jesteś najemcą, powinieneś skontaktować się z właścicielem i poprosić o pozwolenie przed skopiowaniem klucza do domu. Z reguły musisz sam zapłacić za swój duplikat, ale nadal oddaj go wynajmującemu w momencie wyprowadzki.

  • Przeczytaj również – Wymień zamek w drzwiach: Jakie są koszty?
  • Przeczytaj również – Wymiana zamka drzwi: Jakie są koszty?
  • Sprawdź także – Zgubiony kluczyk do BMW – co robić?

Ślusarz nie może po prostu skopiować klucza zabezpieczającego należącego do systemu zamków. W tym celu potrzebujesz zaświadczenia o bezpieczeństwie od wynajmującego, wynajmujący może preferować samodzielne złożenie zamówienia na powielenie.

Kopiowanie kluczy do drzwi wejściowych: koszty typowe w branży

Skopiuj klucz do drzwi
Klucz do drzwi

Możesz otrzymać nowy klucz do drzwi wejściowych za mniej niż 15 EUR, jeśli nie jest to klucz bezpieczeństwa. Niektórzy ślusarze pracują nawet za 7 euro, ale ta cena jest bardziej prawdopodobna za klucze do pokojów.

Z kluczem bezpieczeństwa trzeba się spodziewać kosztów około 20-30 EUR. Jeśli masz klucz do systemu krytycznego dla bezpieczeństwa, powinieneś pomyśleć o wykupieniu specjalnego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej: szkoda może kosztować wiele tysięcy euro.

Konkretne koszty: przykład

Najemca potrzebuje dwóch nowych kluczy do domu i jednego do pokoju. Wynajmujący zezwala na wykonanie duplikatów. Kobieta udaje się do najbliższego ślusarza w pasażu handlowym.

Przegląd kosztówCena £
1. Dwukrotnie skopiuj klucz do drzwi frontowych22 EUR
2. Skopiuj klucz do pokoju8 EUR
całkowity30 EUR

Skopiuj klucz do drzwi wejściowychSzukasz ślusarza? Jak znaleźć usługodawcę blisko Ciebie!

Z reguły małe warsztaty ślusarskie są zlokalizowane w galeriach handlowych i korzystają z tamtejszych klientów. Jeśli nie widziałeś jeszcze ślusarza w swojej okolicy to warto zajrzeć do żółtych stron panoramy.

PORADY I WSKAZÓWKI

Jako właściciel systemu zamykania możesz skontaktować się bezpośrednio z producentem w celu uzyskania nowego klucza do swojego systemu.