Drzwi balkonowe – zamontuj dodatkowy zamek

Drzwi balkonowe - zamontuj dodatkowy zamek

Drzwi balkonowe – zamontuj dodatkowy zamek. Prawie żaden włamywacz nie wchodzi przez frontowe drzwi. Zdecydowana większość włamywaczy uzyskuje dostęp do domu przez patio lub drzwi balkonowe. Tylna strona domu jest nie tylko zwykle słabo zabezpieczona , ale często nie jest widoczna z sąsiednich posesji. Ale wiele można zrobić na drzwiach balkonowych i tylnych oknach z dodatkowym zamkiem.

Drzwi balkonowe – zamontuj dodatkowy zamek. Zablokuj i zabezpiecz

Wiele starszych drzwi balkonowych nie ma jeszcze grzybkowych wpustów w mechanizmie ryglującym. Oznacza to, że drzwi balkonowe i tarasowe, a także tylne szyby można łatwo otworzyć w kilka sekund za pomocą dużego śrubokręta lub łomu.

Ryzyku temu można przeciwdziałać za pomocą prostych dodatkowych śrub okiennych po stronie klamki. Jeśli to możliwe, te zatrzaski powinny być również zamykane, podobnie jak klamka okienna. W zależności od systemu drzwi, istnieje wiele prostych systemów ryglujących, które później po prostu przykręca się.

Wygodne i praktyczne

Istnieje wiele różnych systemów, ale jeśli nie są one łatwe w użyciu, zwykle są bezużyteczne. Ponieważ wtedy systemy nie będą używane. Szybki spacer na balkon powinien pozostać możliwy bez żadnych problemów. Inne funkcje, takie jak funkcja odchylania, również muszą zostać zachowane.

  • Zamek prętowy poziomy
  • Zamek prętowy pionowy
  • Blokada skrzynki
  • Dodatkowa śruba
  • Kopia zapasowa na taśmie

Drzwi balkonowe – zamontuj dodatkowy zamek. Zamek prętowy

Zarówno poziomy, jak i pionowy zamek ryglowy zapewniają dużą ochronę drzwi balkonowych. Jest to jednak najdroższy wariant spośród zamków. Niedoświadczeni majsterkowicze powinni powierzyć montaż profesjonaliście. Im lepiej taki zamek jest zainstalowany, tym większe zapewnia bezpieczeństwo.

Drzwi balkonowe – zamontuj dodatkowy zamek. Zamek skrzynki i dodatkowy rygiel

Jeżeli drzwi balkonowe są już wyposażone w grzybki, nie ma konieczności montażu zamka prętowego. Blokada skrzynki może wtedy mieć ten sam pozytywny efekt. Równie skuteczne są dodatkowe zatrzaski, które po prostu odchylamy. Są one dostępne w cenie około pięciu euro za sztukę i jeśli to możliwe, należy je przymocować do każdego okna.

Kopia zapasowa na taśmie

Taśmy zamka jest przymocowana do boku zawiasu, i powinna być stosowana tylko oprócz zamka od strony zamka.

Drzwi balkonowe zamykane na zamek od zewnątrz

Drzwi balkonowe - zamontuj dodatkowy zamek
Drzwi z zamkiem elektronicznym

Wiele balkonów ma wyjście na ogród, dlatego praktyczne jest zamknięcie drzwi balkonowych od zewnątrz. Jednak większości drzwi balkonowych nie można doposażyć w zwykły zamek zabezpieczający, ponieważ zawiasy drzwi na to nie pozwalają.

Proste zamki skrzynkowe można przykręcić od zewnątrz, co przynajmniej na tyle utrudnia włamywaczowi, że mieszkańcy z czystym sumieniem mogą zaryzykować krótki spacer do ogrodu. Te zamki nie zapewniają pełnego bezpieczeństwa od zewnątrz. Jeśli dom ma zostać opuszczony na dłuższy czas, drzwi wejściowe są zawsze lepszym rozwiązaniem.

PORADY I WSKAZÓWKI

Jeśli włamywacze nie mogą otworzyć okien i drzwi balkonowych przez wyważenie, w większości przypadków poddadzą się i poszukają lżejszej i mniej bezpiecznej nieruchomości. Niestety nie wszyscy włamywacze to robią.

Następnie okna są wybijane, aby dostać się do Twojego domu. Istnieją teraz folie ochronne, które zamieniają zwykłe podwójne szyby w szkło pancerne. Powinieneś mieć je dołączone przez specjalistę, aby film był później naprawdę niewidoczny.