Azbest w kleju do płytek

Klej do płytek

Azbest w kleju do płytek. Stosowanie i wytwarzanie materiałów budowlanych zawierających azbest jest zabronione w Niemczech od wczesnych lat 90-tych. Niemniej jednak w wielu przypadkach nadal występują zagrożenia związane z trwałym materiałem. W wielu budynkach stare materiały są nieuchronnie nadal używane w wielu miejscach. To samo dotyczy kleju do płytek.

Azbest w kleju do płytek. Materiały budowlane – popularne miejsce na azbest

Chociaż zagrożenie stwarzane przez materiały budowlane zawierające azbest zostało udokumentowane już na początku lat 70. XX wieku, materiały budowlane zostały całkowicie zakazane w Niemczech aż do 1993 roku. Jest to oczywiście niezwykle krótkowzroczne podejście, zwłaszcza w przypadku długotrwałego produktu, takiego jak materiał budowlany.

Z tego powodu materiały budowlane zawierające azbest są nadal obecne w wielu domach, które, podobnie jak klej do płytek, stanowią teraz zagrożenie dla właścicieli domów i ich rodzin po usunięciu.

Azbest w kleju do płytek. Klej do płytek – wciąż tam jest

Klej do płytek zawierający azbest jest nadal używany w jednej czwartej wszystkich budynków zbudowanych lub odnowionych przed 1995 r. Również kit z azbestem jest nadal tak samo powszechny w domach.

Profesjonalne i laboratoryjne

Nie możesz w ten sposób dowiedzieć się, czy w Twoim domu faktycznie zastosowano klej do płytek zawierający azbest. Kolor kleju do płytek jest tak samo szary z azbestem, jak bez szkodliwych włókien. Bezpieczna trasa prowadzi przez firmę specjalizującą się w usuwaniu azbestu . Następnie specjaliści pobierają niewielką próbkę kleju do płytek i testują ją w laboratorium.

Zachowaj środki ostrożności

Klej do płytek
Klej

Zdecydowanie należy podjąć środki ochronne podczas usuwania starszych płytek. Klej do płytek znajdujący się pod spodem może zawierać azbest. Wielu majsterkowiczów zawsze lubi zapominać o tym niebezpieczeństwie. Ponieważ bardzo drobne włókna azbestu są niewidoczne dla ludzkiego oka, problem można również bardzo łatwo rozwiązać. Ale szkodzisz nie tylko sobie, ale także całej swojej rodzinie.

PORADY I WSKAZÓWKI

Jeśli twój klej do płytek ma pozytywny wynik na obecność azbestu, nie zapominaj o tym, że inne materiały budowlane w twoim domu mogą zawierać azbest.