Zbuduj okna samodzielnie

Zbuduj okna samodzielnie.

Zbuduj okna samodzielnie. Okna są jednym z elementów, które działają stosunkowo długo, ale często są wymieniane z wyprzedzeniem. W szczególności ze względu na wartości izolacyjne stare okna są często wymieniane znacznie szybciej, niż byłoby to konieczne dla ich trwałości. Ze względu na wysokie koszty wskazane byłoby samodzielne budowanie okien. Jednak standardy techniczne dla majsterkowiczów są zbyt wysokie dla nowoczesnych domów. Ale jest wiele możliwości samodzielnego budowania okien. To właśnie te okna, które często są wyrzucane z wyprzedzeniem, możesz samodzielnie wesprzeć w budowaniu okien.

Zbuduj okna samodzielnie. Nowoczesne okno kompozytowe

W teorii nie byłoby nawet takie trudne samodzielne zbudowanie, przynajmniej częściowo, nowoczesnego okna ze szkła izolacyjnego. W przeciwieństwie do przeszłości skrzydło okienne i szyba okienna nie tworzą już kompozytu. Od dziś jako okna izolacyjne stosuje się podwójne lub potrójne szyby, przemysł przestawił się na tworzenie korpusu kompozytowego z pojedynczych szyb zespolonych. Następnie wkłada się go po prostu do odpowiedniego skrzydła.

 • Przeczytaj także – Całkowicie usuń okna
 • Przeczytaj także – Umieszczanie i instalowanie okien
 • Sprawdź również – Cena rolety: w zależności od materiału

Zbuduj okna samodzielnie. Elementy okna

Zbuduj okna samodzielnie
Okna w budynku mieszkalnym

To okno złożone zawiera następujące składniki.

 • poszczególne szyby (do trzech tafli szkła), metalizowane
 • otaczająca rama kompozytowa
 • wypełnienie szczeliny (gaz obojętny) lub próżnia
 • opcjonalne kraty okienne

Możesz również kupić ten element pojedynczo. Należy jednak wtedy optymalnie wyrównać skrzydło okienne z nim. Najważniejsze jest to, że wysiłek nie powinien być tego wart. Zamiast tego istnieją inne opcje.

Twoja szansa na samodzielne zbudowanie okien: z wymienionymi oknami

Właściciele domów, którzy odnawiają swoje okna, często mają problem z tym, że stare okna muszą zostać wyrzucone. Dlatego niektórzy próbują pozbyć się tych starych okien w sekcjach „rozdawać” gazet reklamowych. Jeśli chcesz teraz zbudować własne okno dla różnych obiektów, dla których wartości izolacyjności cieplnej zgodnie z rozporządzeniem w sprawie oszczędzania energii (EnEV) nie odgrywają roli, możesz zastosować te okna.

Zbuduj okna samodzielnie. Możesz zainstalować te okna w wielu różnych obiektach.

 • Garaże
 • Budka ogrodowa
 • Ściana lub wiatrołap na tarasach
 • Szopa na narzędzia

Renowacja starych budynków – prawdziwa skarbnica

W szczególności podczas renowacji starych budynków często zdarzają się okna z pojedynczymi szybami, które zostały tylko zaszpachlowane. Zwykle w tych starych budynkach używano wtedy dwóch takich okien jedno za drugim.

Wielu budowniczych, którzy modernizują i remontują, jest naprawdę szczęśliwych, gdy ktoś bierze te okna. W większości przypadków istnieje możliwość samodzielnego wyremontowania ościeżnic i skrzydeł (tutaj podajemy informacje o renowacji okien.

Samodzielnie naprawiaj skrzydła i ramy okienne

W tym celu ramy są najpierw szlifowane, jeśli są uszkodzone, a następnie ponownie wypełniane i szlifowane. Wreszcie możesz samodzielnie pomalować skrzydło. Wskazówki i instrukcje można znaleźć w dzienniku domowym w części Malowanie okien.

Zbuduj okna samodzielnie. Wstaw nową szybę okienną

W międzyczasie możesz zdobyć szkło od szklarza. Możesz również kupić kit do okien, w specjalistycznych sklepach lub w sklepie z narzędziami. Szklarz może wyciąć szyby za Ciebie. Oczywiście możesz też samodzielnie ciąć szkło. Działa to jak cięcie szklanej płytki. Następnie nowe szyby są po prostu wkładane do ramek.

Samodzielnie wykonane „okna termoizolacyjne”

Zasadniczo w ten sposób można również zbudować własne okna termoizolacyjne do szopy ogrodowej. Położysz dwa odnowione okna jeden na drugim i obejmiesz ramę, na przykład wykonaną z aluminium. Odległość między dwiema szybami będzie stosunkowo duża, ale ma to tę zaletę, że izolacja akustyczna i cieplna działają lepiej.

Zbuduj ramy okienne i skrzydła

Oczywiście możesz również samodzielnie zbudować ramy okienne i skrzydła. Aby to zrobić, potrzebujesz jednak profesjonalnego routera. Następnie poszczególne profile taśm są frezowane w ten sposób. Następnie należy opracować czopy. Na koniec poszczególne części są następnie sklejane. Jednak ta procedura jest bardzo złożona.

PORADY I WSKAZÓWKI

Nie musisz nawet umieszczać szyby w oknach wykonanych samodzielnie. Można oczywiście zastosować również szkło akrylowe (plexi) Pierwsze szyby zespolone pojawiły się w latach 70-tych XX wieku. Dzięki temu masz dużą szansę na tanie lub bezpłatne uzyskanie prawdziwych paneli termoizolacyjnych podczas renowacji.