Usuń kamień moczowy

Usuń kamień moczowy

Usuń kamień moczowy. Prawdopodobnie jeszcze nie wyczyściłeś swojej toalety w ten sposób. Wszystko, co musisz zrobić, to użyć wypróbowanego i przetestowanego środka czyszczącego w inny sposób.

Z pewnością znasz już popularne tabletki do czyszczenia toalet, które usuwają kamień moczowy z rynny. Są łatwe i wygodne w użyciu.

Swoją skuteczność zawdzięcza przede wszystkim zawartemu w nim kwasowi amidosulfonowemu i cytrynowemu, który w połączeniu ze środkami wybielającymi i musującymi może również rozpuszczać uporczywe kamienie moczowe.

Składniki aktywne można wykorzystać nie tylko do kamienia moczowego w rurze, ale także do osadów pod krawędzią toalety. Więc śmiało.

Do aplikacji potrzebne są trzy produkty:

  • Tabletki do czyszczenia toalet
  • Pumeks do czyszczenia toalet
  • Rękawice gumowe (do ochrony przed kwasami)

Krok 1 : Załóż gumowe rękawiczki, aby uniknąć kontaktu skóry z tabletką do czyszczenia toalety. Teraz wyjmij tabletkę z opakowania i lekko zwilż ją, aby zaczęła się pienić.

Krok 2 : Pocieraj tabletkę o zanieczyszczenia w toalecie. Powinien pozostawiać cienkie otarcie. Wrzuć resztę tabletki do wody, aby usunąć osady z rurki. Jeśli obawiasz się zarysowania muszli klozetowej, możesz wcześniej rozpuścić tabletkę w niewielkiej ilości wody, aż utworzy się gęsta pasta. Teraz zastosuj to do depozytów.

Krok 3 : Pozwól odkurzaczowi pracować przez co najmniej pół godziny. Jeśli kamień moczowy jest uparty, może być konieczne pozostawienie go do wyschnięcia na noc.

Krok 4 : weź szczotkę do toalety i zanurz ją w wodzie. Teraz dokładnie wyszoruj kamień uryny i spłucz resztki środka czyszczącego.

Krok 5 : Na koniec potrzyj pumeksem szczególnie uparty kamień moczowy. Ponieważ zwykle pozostawia szarawe ścieranie, należy następnie wytrzeć i spłukać szczotką toaletową.

Wskazówka: jeśli kamień moczowy jest mocny, możesz spróbować pracować na szczególnie uporczywych miejscach za pomocą pasty sanitarnej lub ceramicznej.

Inne metody usuwania kamienia moczowego

Usuń kamień moczowy
Usuń kamień moczowy

Domowe środki na kamień moczowy

Następujące domowe środki zaradcze są również odpowiednie w połączeniu z sodą oczyszczoną w celu poluzowania kamienia moczowego:

  • Esencja octu lub octu
  • Cola
  • kwas cytrynowy

Stosowanie : Składniki mieszamy bezpośrednio w muszli klozetowej lub dodajemy do pasty, którą nakładamy na osady. Pozostaw na co najmniej 30 minut. W przypadku uporczywych osadów lepiej przez całą noc.

Tabletki do zmywarek i środki do czyszczenia protez

Tabletki do zmywarki nie tylko utrzymują naczynia i zmywarkę w czystości, ale także skutecznie zwalczają kamień moczowy. Wystarczy wrzucić tabletkę do zmywarki do miski i poczekać, aż się rozpuści. To samo dotyczy środków do czyszczenia protez.

Nadtlenek wodoru, soda i cytryna

Wymieszaj sodę i nadtlenek wodoru w stosunku 1 do 3 i dodaj trochę soku z cytryny. Powinno to spowodować powstanie gęstej pasty, którą można nałożyć na kamień moczu. Po 30 minutach ekspozycji zmyć szczotką toaletową.