Czysty prysznic

Czysty prysznic

W tej instrukcji mamy dla Ciebie kilka oszczędzających czas sztuczek, dzięki którym Twoja kabina prysznicowa znów będzie lśniąco czysta.

Porada 1: Wyczyść zwapnione kabiny prysznicowe środkiem nabłyszczającym

Chociaż nabłyszczacz nie jest sam w sobie przeznaczony jako środek czyszczący, jego właściwości usuwające kamień można również wykorzystać podczas czyszczenia kabiny prysznicowej lub innych szklanych powierzchni w gospodarstwie domowym .

Można go rozcieńczyć wodą jak zwykłe środki czyszczące lub nanieść bezpośrednio na szklaną powierzchnię i wcierać wilgotną szmatką lub gąbką. Mile widzianym efektem ubocznym płynu nabłyszczającego jest hydrofobowa powłoka, którą tymczasowo nakłada na kabinę prysznicową.

Utworzenie nowego kamienia trwa dłużej.

Uwaga : podczas stosowania płynu nabłyszczającego należy nosić rękawiczki, ponieważ może on powodować podrażnienia skóry i oczu.

Wskazówka 2: środek do samodzielnego czyszczenia z butelki z rozpylaczem

Jeśli jesteś zmęczony energicznym szorowaniem i wycieraniem, wypróbuj jeden z tych domowych środków czyszczących. Wymieszaj wymienione poniżej środki z wodą w zwykłej butelce z rozpylaczem i nałóż mieszaninę na plamy z kamienia:

Soda oczyszczona : włożyć opakowanie do butelki z rozpylaczem i energicznie nią wstrząsnąć. Spryskać szklane powierzchnie prysznica mieszaniną i odczekać 10-30 minut , w zależności od stopnia zabrudzenia , przed wytarciem wilgotną szmatką. W przypadku bardziej uporczywych plam z kamienia można zmieszać lepką pastę z większą ilością proszku do pieczenia i nakładać ją selektywnie.

Tabletka do zmywarki : Pokrój całą tabletkę do zmywarki i umieść ją w butelce ze spryskiwaczem. Napełnij go wodą i poczekaj, aż tabletka się rozpuści. Następnie obficie rozprowadź miksturę na kabinę prysznicową. Po 10 do 20 minutach ekspozycji wystarczy przetrzeć czystą wodą i wysuszyć. W przypadku starszych plam z kamienia warto napełnić butelkę ze spryskiwaczem do połowy octem.

Środek do czyszczenia protez : włóż dwie tabletki do butelki z rozpylaczem i poczekaj, aż się rozpuszczą. Nakładanie pozostawić na 10 do 20 minut i przetrzeć czystą wodą.

Wskazówka : w przypadku starszych lub bardziej uporczywych plam warto zmieszać wodę z octem w proporcji 1 do 1.


Wskazówka 3: wyczyść szklany prysznic benzyną

Prysznic

Spirytus biały jest niezwykle skuteczny w zwalczaniu plam wapiennych. Namocz szmatkę do czyszczenia w środku czyszczącym i użyj jej do wyczyszczenia kabiny prysznicowej. Benzyna powinna zapewniać wspaniały połysk.

Jednak ponieważ jest wyjątkowo agresywny, należy go później usunąć. Woda destylowana nadaje się do wycierania, aby zapobiec powstawaniu nowych plam z kamienia. Alternatywnie można spłukać kabinę prysznicową bardzo zimną wodą i bezpośrednio wytrzeć do sucha szmatką.

Używając eteru naftowego, należy szeroko otwierać okna i nosić rękawice.


Wskazówka 4: cytryny i ocet

Delikatniejszą alternatywą dla spirytusu byłby ocet i cytryny. Nie ma znaczenia, czy bierzesz ocet i kwas cytrynowy ze sklepów, czy naturalne produkty ze swojej spiżarni.

Możesz rozprowadzić ocet na dużej powierzchni za pomocą butelki z rozpylaczem i pozostawić na kilka minut, zanim usuniesz pozostałe plamy z wapna.

Świeże połówki cytryny mogą być wspaniale wykorzystane jako naturalna gąbka. Podczas wycierania delikatnie naciśnij cytrynę, aby wycisnąć trochę soku. Ułatwia to usuwanie plam z wapna.

Przetrzyj czystą wodą, a następnie wytrzyj kabinę prysznicową do sucha.

Ciekawe: odpowiednio odwapnij głowicę prysznicową


Wskazówka 5: Użyj specjalnych środków czyszczących

Oprócz wyżej wymienionych środków do dyspozycji masz cały arsenał różnych środków czyszczących do łazienki. Czy to środek do czyszczenia szkła, odkamieniacz, mleczko do szorowania czy aktywna pianka – wszystkie one obiecują ułatwić czyszczenie.

Jednak skuteczność środków czyszczących często zależy od stopnia zabrudzenia. Czasami domowe środki zaradcze mają przewagę i stanowią bardziej zrównoważoną odmianę agresywnych środków czyszczących dostępnych na rynku.