Jak przemalować metalowe meble?

Wszystkie etapy malowania mebli metalowych

Jak przemalować metalowe meble? Odzyskałeś starą metalową szafkę? A może po prostu chcesz wzmocnić swoje metalowe meble? Dajemy Ci wszystkie nasze rady, aby dać mu drugie życie poprzez malowanie! Czyszczenie i usuwanie, ochrona i podkłady, malowanie i dostosowywanie … Odkryj wszystkie kluczowe kroki, aby przemalować metalowe meble!

Jak przemalować metalowe meble? Krok 1: posprzątaj

Przed malowaniem musisz bezwzględnie wyczyścić meble! Jeśli pominiesz ten krok, możesz mieć pewność, że farba nie przyklei się do podłoża i szybko się odklei. Zacznij od czyszczenia mebli miękką, wilgotną ściereczką. Możesz opcjonalnie dodać trochę płynu do mycia naczyń, aby łatwiej usunąć zabrudzenia. Jeśli uratowałeś starą metalową szafkę z naklejonymi na niej etykietami, możesz użyć acetonu lub zmywacza do paznokci. Umożliwi to usunięcie wszelkich śladów kleju, które pozostają na metalu. Jeśli masz ślady rdzy, możesz przynieść szczotkę drucianą i trochę smaru do łokci, aby się go pozbyć. Po wyschnięciu meble można szlifować. Za pomocą papieru ściernego, delikatnie zetrzyj wszelkie nierówności i resztki brudu lub farby. Pozwoli to nie tylko na uzyskanie gładszej powierzchni, ale dodatkowo przyczepność farby będzie jeszcze lepsza! Idź ściereczką, aby usunąć ostatnie pozostałości i jesteś gotowy na resztę kroków!

Jak przemalować metalowe meble? Krok 2: przygotuj się

Po zakończeniu czyszczenia można przystąpić do przygotowania podłoża. Oznacza to, że przed malowaniem należy nałożyć powłoki ochronne, aby była jak najbardziej odporna. Aby zabezpieczyć go przed rdzą, musisz nałożyć odrdzewiacz za pomocą pędzla na całą powierzchnię metalu. Możesz użyć podkładu chromianu cynku, który jest odporny na korozję. Oprócz ochrony mebli przed rdzą, substancja ta jest również doskonałym klejem do podkładu.

Jak przemalować metalowe meble?

3: farba

Po oczyszczeniu i przygotowaniu podłoża czas na malowanie! Zalecamy użycie specjalnej farby do metalu typu gliceroftalowego, która jest bardziej odporna niż farba akrylowa. Używaj pędzli do małych powierzchni i narożników mebli, a płaskiej szczotki z miękkim włosiem do większych powierzchni. Krzyżuj przejścia, aby farba była jak najbardziej jednolita. Dla tych, którzy chcą, możliwe jest również regularne nakładanie farby za pomocą sprayu. Uważnie przeczytaj instrukcję użycia wybranej farby, aby przestrzegać czasu schnięcia. Po wyschnięciu meble mogą pomieścić drugą warstwę farby. Ten ostatni pozwoli na jednolite renderowanie i zapewni dodatkową ochronę. Wystarczy odczekać co najmniej 24 godziny, aż farba całkowicie wyschnie. I oto masz zupełnie nowy mebel! Aby uzyskać jeszcze bardziej spersonalizowany efekt, rozważ użycie szablonów lub taśmy maskującej, aby dostosować meble. Graficzne kształty, podstawa lub pomalowane na inny kolor… Puść wodze fantazji!