Konserwacja i renowacja metalowych mebli ogrodowych

Rdza to wróg numer jeden mebli metalowych

Konserwacja i renowacja metalowych mebli ogrodowych. Meble ogrodowe cieszą się dużym zainteresowaniem i nie bez powodu nadszedł czas na wiosnę. Metal, podobnie jak inne materiały, pod koniec sezonu zimowego musi przejść sesje konserwacyjne i remontowe.

Konserwacja i renowacja metalowych mebli ogrodowych. Rdza, wróg numer jeden metalowych mebli ogrodowych

Metalowe meble ogrodowe najczęściej wykańczane są farbą antykorozyjną. Rzeczywiście, pierwszym wrogiem twoich metalowych mebli jest rdza. Aby go wyeliminować, dostępnych jest kilka technik. Można regularnie nakładać specjalny krem ​​​​do metalu. Możesz również wybrać szczotkę drucianą, pocierając zardzewiałe powierzchnie lub szlifując wełną żelazną. Ale rozwiązanie antykorozyjne par excellence pozostaje starym, dobrym przepisem na mydło i wodę z Marsylii: prostym i skutecznym. Dobrze wiedzieć … Aby zapobiec rdzewieniu i nie leczyć jej, zalecamy nałożenie farby antykorozyjnej na metalowe meble.

Konserwacja i renowacja metalowych mebli ogrodowych. Aluminium: metal do obróbki

Stal nierdzewna, aluminium nie jest odporne na korozję. Aby go przezwyciężyć, możesz go umyć letnią wodą. Aluminiowe meble ogrodowe również docenią przejście odnowiciela kolorów. Rzeczywiście, słońce, wilgoć i deszcz niszczą kolory i zmniejszają połysk mebli ogrodowych.

Konserwacja i renowacja metalowych mebli ogrodowych. Żelazo: metal, który należy konserwować

Posiadanie mebli ogrodowych z kutego żelaza oznacza wybór trwałego i łatwego w utrzymaniu metalu. Ale nadal musisz regularnie konserwować meble ogrodowe. W tym celu zalecamy szczotkowanie go woskiem trzy razy w roku.

Zapasowy metal malowany

Jeśli Twoje meble ogrodowe są pomalowane na metal, skuteczna będzie woda i mydło marsylskie. Uważaj, gąbka używana do renowacji mebli musi być wykręcona. Jeśli plamy, rdza lub inne utrzymują się, zalecamy dodanie kryształków sody.

Konserwacja i renowacja metalowych mebli ogrodowych
Metalowe krzesło

Renowacja malowanego metalu

Należy unikać wszelkiego rodzaju chemikaliów, które są zbyt agresywne dla metalowych mebli ogrodowych. Jedna prosta wskazówka może pomóc w renowacji stołu, krzeseł i leżaków ogrodowych: olej używany do żywności. Ten ostatni, ze swoją siłą ściągającą, nakłada się czystą szmatką.

Naturalne odplamiacze do metalu

Jeśli twoje metalowe meble ogrodowe są poplamione, oto niezawodna wskazówka: soda oczyszczona na wilgotnej ściereczce. Następnie wystarczy wysuszyć meble i wypolerować. Kolejna oryginalna i nie mniej skuteczna sztuczka, użycie cebuli do nacierania zardzewiałych powierzchni! Niezależnie od tego, czy jest to drewno, PCV czy kute żelazo, w naszej porównywarce cen znajdziesz całą gamę krzeseł ogrodowych!