Czyszczenie szklanej kabiny prysznicowej z powłoką

Czyszczenie szklanej kabiny prysznicowej z powłoką. Zazwyczaj czyszczenie szklanej kabiny prysznicowej nie stanowi problemu. Jeśli jednak szkło jest powlekane, należy bardzo uważać na agresywne środki czyszczące i używać tylko starannie dobranych środków czyszczących.

Jeśli prysznic jest czyszczony ściągaczką po każdym użyciu, plamy z wody nie mają szans.

Czyszczenie szklanej kabiny prysznicowej z powłoką. Uszczelnione lub powlekane powierzchnie szklane na kabinach prysznicowych

Uszczelka lub odpowiednia powłoka na kabinie prysznicowej i jej szklanej powierzchni powinny znacznie zmniejszyć wysiłek związany z czyszczeniem. Wiele szklanych pryszniców ma teraz powlekane szkła, które są odporne na zabrudzenia i powinny ułatwić czyszczenie. Pomimo uszczelnienia lub powłoki nie należy jednak zbyt długo odkładać czyszczenia i usuwania kamienia, ponieważ w przeciwnym razie mogą tworzyć się trudne do usunięcia osady, które można usunąć tylko za pomocą określonych środków czyszczących.

  • Przeczytaj również – Wyczyść szklaną kabinę prysznicową i dokładnie usuń kamień
  • Przeczytaj także – Czyszczenie zamkniętej kabiny prysznicowej
  • Sprawdź również – Czyszczenie aluminium w kabinie prysznicowej

Czyszczenie szklanej kabiny prysznicowej z powłoką. Co należy wziąć pod uwagę podczas czyszczenia powlekanych powierzchni

Powierzchnie powlekane należy czyścić wyłącznie odpowiednimi środkami czyszczącymi. Nigdy nie używaj silnie ściernych, alkalicznych, chlorowanych lub kwaśnych środków czyszczących, które mogłyby uszkodzić powłokę. Takie uszkodzenie spowodowałoby jeszcze silniejsze przyleganie brudu do tych punktów, a ostatecznie czyszczenie byłoby jeszcze trudniejsze niż w przypadku niepowlekanych powierzchni szklanych. Czyszczenie takiej kabiny najlepiej wykonać po każdym prysznicu w następujący sposób:

  • Powierzchnie szklane z grubsza osuszyć za pomocą ściągaczki
  • następnie wytrzyj ostrożnie odpowiednią bawełnianą szmatką
  • używać wyłącznie środków czyszczących zalecanych przez producenta
  • Do cotygodniowego czyszczenia używaj czystej wody i dokładnie wysusz wszystko
Czyszczenie szklanej kabiny prysznicowej z powłoką

Gdy trzeba wyczyścić szklane powierzchnie z dekorami

Niektóre kabiny prysznicowe mają zdobione szklane powierzchnie, które często mają grubszą strukturę powierzchni niż szkło bezbarwne. Te powierzchnie są oczywiście znacznie bardziej wrażliwe pod względem osadów i brudu. Jednak również tutaj powinno być możliwe łatwe czyszczenie, ponieważ osady kamienia mają tendencję do tworzenia się wewnątrz, a zdobione powierzchnie znajdują się na zewnątrz kabiny prysznicowej. Jeśli te powierzchnie wymagają dokładnego oczyszczenia, najlepiej użyć detergentu i dużej ilości wody. Powtórz proces czyszczenia, jeśli wynik nie jest pożądany po pierwszym uruchomieniu.

Utrzymuj pozostałe elementy kabiny prysznicowej w czystości

Nie używaj agresywnych środków czyszczących do części z tworzywa sztucznego lub powlekanych metalowych szyn. Tutaj również do czyszczenia można użyć wody zmieszanej z płynem do mycia naczyń, pod warunkiem, że nie ma nadmiernie silnych zabrudzeń.