Jak czyścić steatyt?

Czyść z lekkim połyskiem: tak czyści się steatyt

Jak czyścić steatyt? Steatyt jest doskonałym magazynem ciepła i to nie jedyny powód, dla którego często trafia do naszych domów. Służy również jako przyciągający wzrok jedwabisty połysk na przytulnym kominku, który po prostu pięknie wygląda. Niestety z biegiem czasu na powierzchni osadza się sadza i kurz, przez co steatyt wydaje się matowy i coraz bardziej brzydki. Przy odpowiedniej pielęgnacji powraca stary blask!

UWAGA! Nie wolno czyścić steatytu za pomocą agresywnych środków czyszczących.

Jak czyścić steatyt? Uwaga: steatyt jest miękki i dlatego wrażliwy!

Nigdy nie należy czyścić steatytu szorstkimi przedmiotami lub ostrymi środkami czyszczącymi. Jego powierzchnia jest na to po prostu zbyt miękka i wrażliwa. Wskazane jest, aby najpierw zapieczętować kamień, aby nie reagował już tak wrażliwie.

  • Przeczytaj także – Czyszczenie bursztynu: jak przywrócić blask!
  • Przeczytaj także – Czyszczenie esencją octu: Jak uzyskać naprawdę czyste!
  • Sprawdź także – Czyszczenie klatki schodowej

Impregnacja nieco przyciemnia odcień, ale aby to zrekompensować, otrzymujesz bardziej wytrzymałą powierzchnię, którą nadal należy traktować jak najdelikatniej. Ponieważ: steatyt nigdy nie staje się marmurem ani granitem!

Jak czyścić steatyt? Możesz użyć tych środków do czyszczenia steatytu

Istnieją specjalne środki czyszczące ze steatytu i pasty do czyszczenia steatytu. Przed użyciem należy usunąć luźne zabrudzenia z powierzchni miękką szmatką, a następnie nałożyć środek czyszczący.

Po zadziałaniu ponownie usuń środek, a zobaczysz: powierzchnia wygląda o wiele lepiej. Jednak tępe plamy mogą nadal pozostać.

Jak czyścić steatyt? Przywróć tępe plamy do steatytu, aby ponownie zabłysły

Jeśli steatyt jest dotykany raz za razem, połysk stopniowo zanika. Tępe plamy szorstką powierzchnią gąbki do mycia naczyń najlepiej wygładzić ostrożnymi, równymi ruchami.

Potraktuj również resztę obszaru, aby uzyskać jednorodny efekt. Na koniec przetrzyj wilgotną, miękką szmatką i pozostaw do wyschnięcia: Jak to wygląda?

Jak czyścić steatyt?

Wskazówki i porady dotyczące czyszczenia steatytu

  • Krótko wytrzyj drobne plamy wilgotną ściereczką z miękką gąbką
  • Soda i płyn do naczyń mogą być również używane jako domowe środki do czyszczenia
  • Olejki, perfumy lub dodatki zapachowe wyrządzają więcej szkody materiałowi niż one
  • bardzo drobny papier ścierny usuwa uporczywe plamy i odciski palców

PORADY & TRIKI

Czy to papier ścierny, czy szkocka włóknina: tych narzędzi należy używać rzadko i bardzo ostrożnie. Nie usuwaj zbyt dużej ilości materiału, w przeciwnym razie mogą powstać wgniecenia lub zarysowania.