Oczyszczanie kwasem cytrynowym: skuteczne domowe środki zaradcze

Oczyszczanie kwasem cytrynowym czy może ekologiczne preparaty czyszczące marki Think eco Think bio? Wybór należy do ciebie!

Oszczędź sobie drogiego odkamieniacza z drogerii, bo kwasek cytrynowy zwykle działa dokładnie tak samo – czasem nawet trochę lepiej. Warto zawsze mieć ten praktyczny domowy środek zaradczy gdzieś w szafie, aby móc z niego skorzystać, gdy będzie potrzebny. W następnym artykule wyjaśnimy, gdzie jest to przydatne wszędzie.

Kwas cytrynowy stosowany jest głównie w walce z wapnem

Oczyszczanie kwasem cytrynowym. Gdzie mogę kupić kwasek cytrynowy – i jak on wygląda?

Aby móc wyczyścić kwaskiem cytrynowym, musisz najpierw udać się do drogerii. Tam zazwyczaj można dostać produkt w praktycznej formie proszku, zapakowany w kartonowe pudełko. Kwas jest czasami dostępny również w postaci płynnej, ale wtedy trzeba kupić plastikowy pojemnik.

Lepiej unikać niepotrzebnych odpadów opakowaniowych, ponieważ sam kwas cytrynowy możesz mieszać z wodą. Mamy dla Ciebie odpowiednie przepisy.

Wyczyść czajnik i ekspres do kawy kwasem cytrynowym

Kwas cytrynowy ze względu na kwaśne pH ma doskonałe właściwości odwapniające. Czajniki, kotły do ​​jajek i ekspresy do kawy znów są prawie jak nowe. Ale ocet i esencja z octu są również bardzo pomocne w tym sensie.

  • Przygotuj 1 litr letniej wody.
  • Rozpuść w nim 3 łyżki kwasu cytrynowego.
  • Użyj roztworu do usuwania kamienia.

Uwaga: Kwasu cytrynowego nigdy nie należy używać na gorąco jako środka odwapniającego, w przeciwnym razie osadza się cytrynian wapnia. W przypadku ekspresów do kawy z programem odkamieniania na gorąco lepiej jest użyć innych środków, a także nie dopuścić do zagotowania czajnika.

Wyczyść głowicę prysznica kwasem cytrynowym

Możesz również wyczyścić głowicę prysznica kwasem cytrynowym. Aby to zrobić, odkręć go i włóż do ciepłej kąpieli kwasowej. Aby to zrobić, rozpuść około dwóch łyżek proszku w 250 ml wody. Po zadziałaniu energicznie spłukać czystą wodą.

Czyszczenie patelni i garnków: tak to działa!

Kwas jest również skuteczny na brudne patelnie i garnki, łyżka wystarcza na około 200 ml ciepłej wody. Wlej roztwór do garnka, pozwól mu pracować przez godzinę, a następnie spłucz do czysta.

Oczyszczanie kwasem cytrynowym
Na imię jej cytryna!

Nawet pranie można czyścić kwasem cytrynowym!

Możesz również użyć kwasu cytrynowego w pralce, najlepiej do białego prania. Kolorowe pranie może trochę wyblaknąć od działania tego środka! Aby uzyskać dobry efekt, wystarczy około 50 ml roztworu kwasu w komorze zmiękczającej tkaniny. Namoczyć wcześniej odzież z żółtymi plamami w kwasku cytrynowym.

PORADY & TRIKI

Możesz nawet ponownie wyczyścić toaletę kwasem cytrynowym! Odstawić 3 do 4 łyżek proszku na kilka godzin w toalecie, a następnie energicznie wyszczotkować ceramikę