Czyszczenie szklanego zlewu.

Szklana umywalka

Wskazówki dotyczące czyszczenia szklanego zlewu

Czyszczenie szklanego zlewu. Zlewozmywaki wykonane z materiałów innych niż ceramika stają się coraz bardziej popularne. Na przykład szklana umywalka wygląda naprawdę oryginalnie w swojej przezroczystości. Ale co powiesz na czyszczenie? Czy jest też tak oryginalna, czy raczej nudna?

Czyszczenie szklanego zlewu. Cechy szklanego zlewu

Oprócz dobrego wyglądu zlewozmywaki szklane mają tę zaletę, że można je łatwo uzgodnić. Dzieje się tak, ponieważ armatura (bateria lub bateria mieszająca) nie jest montowana bezpośrednio na umywalce, ale na ścianie lub za umywalką. Dzięki temu wokół złączki nie ma brudu, który trzeba mozolnie zeskrobać ze złączy. Z drugiej strony podczas sprzątania stajesz przed innymi wyzwaniami.

Czyszczenie szklanego zlewu. Wyczyść szklany zlew

Czego zwykle używasz do czyszczenia szkła? Ze środkiem do czyszczenia szkła! To najlepszy środek do czyszczenia zlewozmywaków szklanych. Użyj do tego szmatki, tak jak do czyszczenia okien. Zapobiegnie to zarysowaniom.

Wadą umywalki szklanej jest stosunkowo delikatny materiał. Jeśli upuścisz butelkę z perfumami, kawałek może się rozpryskać lub pęknąć. Dlatego też podczas czyszczenia należy zachować ostrożność: nie używać mleczka do szorowania. Spowoduje to zarysowanie szyby, zwłaszcza jeśli pracujesz z gąbką. Drobne rysy powodują, że szkło jest mętne i nie wygląda już tak ładnie.

Płynem do szkła można usunąć prawie cały brud. Jeśli utworzyły się uporczywe plamy z kamienia, warto je usunąć płynnym środkiem do usuwania kamienia (szkło może również wytrzymać kwaśne rozpuszczalniki wapienne).

Wskazówka, aby zlew zawsze był piękny

Zlew

Aby w pierwszej kolejności nie trzeba było czyścić zbyt często, zalecamy krótkie wypłukanie zlewu po użyciu i wysuszenie go szmatką. Odbywa się to również w przypadku ścianek prysznicowych wykonanych ze szkła, a w przypadku mniejszych umywalek oznacza to jeszcze mniej wysiłku.