Czyszczenie rakietek do tenisa stołowego: dla lepszej dynamiki

Czyszczenie rakietek do tenisa stołowego. Błędem jest myślenie, że rakieta do tenisa stołowego nie wymaga czyszczenia. Nie, nie chodzi o to, że taki sprzęt sportowy powinien zawsze dobrze wyglądać, bo brzydkie przedmioty też mogą działać przekonująco. Przyczepność rakiety po prostu zmniejsza się, gdy jej powierzchnia zostanie zatkana kurzem i brudem. Traci wtedy swoje dobre właściwości uderzeniowe i automatycznie traci punkty w meczu.

Brudne rakietki do tenisa stołowego nie leżą dobrze w dłoni

Dlatego powinieneś czyścić rakietkę do tenisa stołowego!

Powód regularnego czyszczenia jest bardzo prosty: nie możesz już tak ładnie ciąć piłek, jeśli powierzchnia rakiety jest brudna. Swoją drogą błyszcząca rakieta w odważnym kolorze też oczywiście wygląda lepiej.

W ten sposób możesz ponownie wyczyścić rakietkę do tenisa stołowego

Istnieje kilka sposobów czyszczenia rakietki do tenisa stołowego. Każdy z nich jest stosunkowo prosty i łatwy do naśladowania dla laików. Nie potrzebujesz do tego specjalnych narzędzi, nawet specjalnego środka czyszczącego. Oto nasze sugestie:

Oczyść rakiety do tenisa stołowego wodą

Zwykle wystarczy trochę wody i miękka gąbka do wytarcia rakiety. Najlepiej robić to regularnie raz w tygodniu i z obu stron, wtedy wszystko zawsze pozostanie czyste. Kropla detergentu również rozpuści tłuszcz.

Wyczyść rakietę szczoteczką do zębów

Jeśli między gałkami nadal tkwi brud lub kurz, którego nie można usunąć gąbką, wystarczy użyć miękkiej szczoteczki do zębów. Możesz go następnie użyć do szorowania w trudno dostępnych miejscach.

Czyszczenie rakietek do tenisa stołowego. Potraktuj powierzchnię specjalnym środkiem czyszczącym

Jeśli chcesz, możesz również zakupić specjalną piankę czyszczącą lub spray do czyszczenia rakietki do tenisa stołowego. W takim przypadku należy ściśle przestrzegać instrukcji użytkowania. Jednak ta inwestycja nie jest bezwzględnie konieczna.

Czyszczenie rakietek do tenisa stołowego. Odkurzaj co jakiś czas

Jeśli rakieta leży w pobliżu przez długi czas, zdecydowanie warto odkurzyć ją do sucha w międzyczasie. W ten sposób brud nie ma nawet szansy na utknięcie i przeszkadzający efekt przy następnym użyciu.

Czyszczenie rakietek do tenisa stołowego

Czyszczenie rakietek do tenisa stołowego. Powinieneś tego unikać!

Nigdy nie używaj acetonu ani innych rozpuszczalników na rakietkach do tenisa stołowego. Wszelkie ostre środki czyszczące są również tematem tabu, podobnie jak wełna stalowa i szorstkie strony szkockiej gąbki. Chroń powierzchnię swojej rakiety!

PORADY & TRIKI

Być może nie będziesz musiał czyścić rakiety do tenisa stołowego z grubymi gałkami. Zwiększa to efekt antyspinowy powierzchni i możesz go użyć do swojej gry.