Czyszczenie pokrowców z mikrofibry: 4 mocne końcówki

Czyszczenie pokrowców z mikrofibry wymaga pewnej wiedzy. Pokrowce na meble tapicerowane z mikrofibry są obecnie bardzo popularne i nie bez powodu. Materiał uważany jest za niezwykle łatwy w pielęgnacji, wytrzymały i przyjemny wizualnie. Jest również miękki w dotyku i łatwiej się plami. Właśnie dlatego rodziny z dziećmi i zwierzętami szczególnie lubią mikrofibrę – ale nie ma materiału, który zawsze pozostaje czysty. Jeśli brud przyklei się do okładki, pomocne będą poniższe 4 wskazówki.

Czyszczenie na sucho jest zawsze lepsze od czyszczenia na mokro

Czyszczenie pokrowców z mikrofibry. Delikatnie czysta mikrofibra: tak to działa!

Najpierw spróbuj jak najdelikatniej wyczyścić pokrowiec z mikrofibry. Czyszczenie na sucho miękką szczotką jest pod tym względem najważniejsze, ale często to nie wystarcza.

W następnym kroku użyj wody destylowanej i gąbki, jeśli pozwalają na to instrukcje pielęgnacji producenta. Lekko zwilż gąbkę i próbuj wytrzeć brud okrężnymi ruchami przy niewielkim nacisku.

Trochę mydła żółciowego może pomóc w rozluźnieniu tłuszczu i skórek. Pamiętaj jednak, aby później usunąć mydło z tkaniny czystą wodą! Następnie pozostaw wilgotny obszar do wyschnięcia.

Czyszczenie pokrowców z mikrofibry. 3 dodatkowe wskazówki dotyczące czyszczenia mikrofibry

Być może pierwsze wymienione leczenie nie działa prawidłowo, wtedy będziesz musiał uciec się do innych środków. Lepiej jednak wcześniej wypróbować poniższe opcje czyszczenia w ukrytym miejscu, aby nie spowodować uszkodzeń.

Czyszczenie sodą oczyszczoną

Soda jest jednym z najbardziej wszechstronnych domowych środków zaradczych. Jest dostępny w postaci proszku i może być stosowany zarówno na mokro, jak i na sucho. Nałóż sodę oczyszczoną na dotknięte obszary i pozostaw na noc. Na koniec dokładnie odkurz.

Użyj proszku do prania

Używasz proszku do prania w taki sam sposób jak sody oczyszczonej, ale najlepiej na mokro. Rozpuść trochę w letniej wodzie i nałóż na zabrudzone miejsca niestrzępiącą się szmatką. Pozwól mu zadziałać, a następnie spłucz czystą wodą. Uwaga: nie pracuj zbyt mokro!

Usuń plamy pianką do golenia

Być może nie słyszałeś o tym, że pianka do golenia jest również detergentem , ale to nie ma znaczenia. Najpierw odkurz tkaninę, następnie spryskaj plamy pianką i odczekaj 10 minut. Następnie delikatnie wyczyść powierzchnię i usuń piankę wilgotną szmatką.

Jeśli zabieg stosuje się tylko miejscami, zawsze może prowadzić do powstania śladów wody. Dlatego należy zawsze używać wody destylowanej zamiast wody z kranu, pracować tylko lekko wilgotno i w miarę możliwości uzdatniać całą powierzchnię.

Czyszczenie pokrowców z mikrofibry
Mikrofibra

PORADY & TRIKI

Soda jest jednym z preferowanych środków do czyszczenia tapicerki, ponieważ pochłania również nieprzyjemne plotki i odpędza roztocza. Po prostu wypróbuj!