Czyścić octem? Cudowne lekarstwo! Wszystko to można wyczyścić octem

Czyścić octem? Ocet ma bardzo wyjątkową moc czyszczenia, której nie możesz przegapić. Kwaśny odczyn pH nadaje naturalnej substancji prawdziwe cudowne moce w utrzymaniu czystości w kuchni, łazience, a nawet oknach. Nawet zatkane odpływy można wyczyścić octem, przynajmniej jeśli nie ma dużych kawałków całkowicie blokujących rurę. Przyjrzyjmy się bliżej!

Ocet oczyszcza, dezynfekuje i hamuje pleśń

Czyścić octem? Higienicznie czyste powierzchnie robocze i deski

Deski do krojenia i blaty robocze w kuchni regularnie stykają się z żywnością. Dlatego musimy bardzo uważać, aby nie tworzyły się na nich niebezpieczne zarazki! Czyszczenie octem ma tutaj działanie zapobiegawcze.

Regularnie, najlepiej co wieczór, myj blat kuchenny i deski esencją z octu, rozcieńczoną dobrym łykiem wody. W ten sposób zapobiegasz tworzeniu się zarazków i utrzymujesz wszystko w higienicznej czystości przez długi czas.

Czyścić octem? Czyste jedzenie przed jedzeniem

Ponieważ ocet jest nietoksyczną substancją naturalną, może być również używany do czyszczenia żywności. Szczególnie przy zakupie owoców i warzyw na powierzchni zawsze znajdują się ślady chemikaliów lub zarazków, które można zmyć mieszanką octu i wody.

Czyścić octem? Octem można usunąć kamień na armaturze łazienkowej i kuchennej

To denerwujące, gdy na armaturze wciąż tworzą się brzydkie ślady kamienia! Jeśli wyczyścisz te miejsca octem, wkrótce możesz spodziewać się tego ponownie. Uporczywy kamień najlepiej pokryć ręcznikiem kuchennym nasączonym esencją octu i odczekać chwilę.

Oczywiście ta sztuczka działa również w Twojej umywalce, prysznicu i wannie. Ściana prysznica również zyskuje na regularnym czyszczeniu octem, ponieważ również tutaj kamień może łatwo uzyskać przewagę.

Ocet jako strach przed pleśnią

Powierzchowną pleśń można łatwo zetrzeć i wyeliminować octem, grzyb w ogóle nie lubi tak niskiej wartości pH. Jeśli jednak wniknął już w głąb tkaniny budowlanej lub w spoiny, nawet najlepszy środek czyszczący już nie pomoże.

W każdym razie ważne jest, aby wcześniej spleśniałe powierzchnie były stale suche po czyszczeniu, aby grzyb nie powrócił. Jeśli jednak szkody są już większe, należy skonsultować się ze specjalistą, bo wtedy zagrożone jest Twoje zdrowie.

Czyścić octem?
Czyścić octem?

PORADY & TRIKI

Możesz również użyć octu do czyszczenia toalety, użyć go do odkamieniania wody i bojlerów oraz wyczyścić muszlę klozetową. Jeśli odpływ jest zatkany, po prostu wlej butelkę esencji octowej do rury, po chwili niedrożność często się rozluźnia.