Usuń pozostałości mydła

Usuń pozostałości mydła dzięki naszemu doświadczeniu w czyszczeniu różnych powierzchni. Mydło czyści. Dzięki niemu możliwa jest pielęgnacja ciała i prania oraz mycie naczyń. Jeśli jednak resztki mydła osiadły, czyszczenie nie jest już takie proste. Możesz je usunąć, korzystając z naszych wskazówek.

Resztki mydła na płytkach można łatwo usunąć octem

Usuń pozostałości mydła. Co to jest mydło? 🙂

W zasadzie mydła składają się z mieszanki oleju i ługu, które są razem gotowane. Olej jest mieszanką tłuszczów roślinnych i zwierzęcych.

  • Przeczytaj także – Usuń resztki mydła z odpływu, tak to działa
  • Przeczytaj także – Skuteczne usuwanie brudu z kołnierza
  • Sprawdź również – Usuń zabrudzenia kołnierza kremem do golenia

Mydło zasadniczo składa się z następujących składników:

  • Tłuszcze roślinne, takie jak olej kokosowy, olej palmowy czy oliwa z oliwek
  • Tłuszcze zwierzęce, takie jak talk, smalec lub tłuszcz z kości z odpadów rzeźniczych
  • Zasady, takie jak wodorotlenek sodu lub potasu, potaż lub soda
  • Zapachy, perfumy

Nic dziwnego, że po wypłukaniu środków czyszczących, takich jak soda, pozostają tłuste pozostałości. Jeśli odpływ prysznicowy jest zatkany , jest to zwykle spowodowane pozostałościami, które lubią mieszać się z włosami i utknąć w odpływie prysznicowym.

Usuń pozostałości mydła. Jak usunąć pozostałości mydła?

Odpływ pod prysznicem

Najpierw należy przeprowadzić czyszczenie mechaniczne, aby z grubsza usunąć resztki włosów i mydła. Teraz przepuść dużo gorącej wody przez odpływ, co spowoduje rozluźnienie tłustych pozostałości mydła. Jeszcze skuteczniejsza jest mieszanka sody oczyszczonej i octu, która została wylana do kanalizacji przed gorącą wodą.

Opróżnij w umywalce lub zlewie

Wymieszaj równe części sody oczyszczonej, octu i soli i wylej mieszaninę do odpływu, najlepiej lejkiem. Po 10 minutach zalać co najmniej dwoma litrami wrzącej wody. W przypadku uporczywych osadów mieszankę można pozostawić na noc.

Resztki mydła na płytkach

Tłuste resztki mydła na płytkach najlepiej czyścić mieszanką octu i wody. Zabijasz dwie pieczenie na jednym ogniu, ponieważ ocet usuwa jednocześnie plamy z kamienia. Duch również się do tego nadaje.

Resztki mydła w pralce

Resztki mydła w pralce często pochodzą z płynnych detergentów, a także z płynów do zmiękczania tkanin, ponieważ zawierają również tłuszcze zwierzęce. Najpierw wyczyść szufladę dozownika, a następnie wyczyść filtr kłaczków. Aby usunąć wszelkie pozostałości mydła, należy wykonać cykl prania w temperaturze 90 ° C przy użyciu silnego detergentu. Należy również zaplanować cykl prania w temperaturze 60°C co cztery tygodnie.

Usuń pozostałości mydła z mydelniczki

Mydelniczkę namoczyć w ciepłej wodzie z dodatkiem detergentu. Detergent działa odtłuszczająco i usuwa resztki mydła. W razie potrzeby użyj pędzla.

Usuń pozostałości mydła
Mydło

PORADY & TRIKI

Swoją drogą, czy wiesz, że pozostałości mydła z szamponów lub dodatków do kąpieli, które nie są dokładnie usuwane z dna wanny lub brodzika, z czasem atakują szkliwo? Dlatego zawsze dobrze spłucz i wysusz, jeśli to możliwe.