Skutecznie usuń zabrudzenia kołnierza

Skutecznie usuń zabrudzenia kołnierza przy użyciu biodegradowalnych i bezpiecznych preparatów czyszczących. Nawet przy doskonałej higienie osobistej i codziennej zmianie odzieży koszule mogą często mieć wyraźnie widoczne zabrudzenia w okolicy kołnierza. Ponieważ niektórych z nich nie da się usunąć w zwykłym praniu w pralce, koszule należy w takim przypadku poddać krótkiej ręcznej obróbce wstępnej.

Zabrudzone kołnierze przed praniem należy wstępnie wyprać w pralce

Skutecznie usuń zabrudzenia kołnierza. Jakimi środkami można skutecznie usunąć zabrudzenia kołnierzyka?

W celu szczególnie skutecznego usunięcia tzw. „obroży boczkowej” podczas prania należy oddzielnie nałożyć na obrożę środek czyszczący przed praniem w pralce. W zależności od jakości tkaniny można ją nakładać ostrożnie lub wmasowywać w materiał miękkim pędzelkiem. Wreszcie, następujące środki okazały się skuteczne:

  • Płynny detergent
  • Płyn do mycia naczyń
  • Sól i alkohol do nacierania
  • Środek piorący o działaniu utleniającym do usuwania plam
  • Szampon do włosów (do włosów przetłuszczających się)
  • Soda do prania
  • proszek do pieczenia
  • Mydło żółciowe
  • Środek czyszczący z chlorem

Oczywiście substancje niepłynne, takie jak soda do prania lub proszek do pieczenia, należy najpierw wymieszać z niewielką ilością wody do uzyskania konsystencji papki, zanim będą mogły dobrze rozprowadzić się na kołnierzyku koszuli. Po nałożeniu środka czyszczącego na kołnierz, należy pozostawić go na co najmniej 10 do 15 minut przed włożeniem koszul do pralki w celu dalszego prania.

Skutecznie usuń zabrudzenia kołnierza. Jakie problemy mogę napotkać podczas usuwania uporczywych zabrudzeń?

Istnieje wiele komplikacji związanych z czyszczeniem koszul. Może się więc zdarzyć, że brud na kołnierzu nie zniknie po prostu przy regularnym praniu, ponieważ użyty materiał tekstylny można prać tylko w stosunkowo niskich temperaturach około 40 stopni Celsjusza. Ponadto agresywne środki czyszczące, takie jak wybielacz chlorowy lub odplamiacz, nie nadają się do kolorowych koszul, ponieważ mogą usuwać oryginalny kolor z tkaniny wraz z brudem i dlatego nie są trwałe. Dlatego należy używać takich środków tylko do czyszczenia białych koszul lub przynajmniej najpierw przetestować trwałość koloru w niewidocznym miejscu. Regularne stosowanie agresywnych środków czyszczących w połączeniu z naprężeniem mechanicznym spowodowanym pracą pędzlem może ostatecznie doprowadzić również do trwałego uszkodzenia tkaniny.

Skutecznie usuń zabrudzenia kołnierza

Delikatnie, ale silnie oczyszcza: pianka do golenia

Pianki do golenia należy używać jako środka czyszczącego, jeśli szczególnie często czyścisz koszule, a zwłaszcza podczas czyszczenia delikatnych tkanin. Jest to również po prostu nakładane na kołnierz przed praniem i delikatnie wmasowywane w tkaninę. Po czasie ekspozycji do godziny koszulę i nałożoną piankę do golenia wkłada się do pralki. Pianka do golenia jest mniej szkodliwa dla tkanin i barwników niż wiele innych produktów czyszczących. Po prostu użyj niedrogiego standardowego produktu bez dodatków barwiących i zapachowych, aby osiągnąć szczególnie skuteczne rezultaty czyszczenia bez nieprzyjemnych niespodzianek.