Czyszczenie wodą sodową – wszechstronny środek przeciwko zabrudzeniom

Czyszczenie wodą sodową jest niezwykle skuteczne. Nawet nasze babcie i prababki bardzo dobrze wiedziały, co dostają w swoim napoju gazowanym. Produktu nie mogło zabraknąć w żadnej szafce kuchennej, już wtedy często określano go mianem „sody do prania”. Oznacza to, że wszystkie powierzchnie kuchenne i sprzęty mogą być czyszczone, a odzież nie jest zaniedbywana. Soda nie kosztuje dużo i jest dostępna w każdej drogerii, więc warto ją wypróbować już dziś.

Soda jest przyjazna dla środowiska i świetnie czyści

  • Najważniejsze właściwości sody w skrócie
  • produkt przyjazny dla środowiska,
  • efekt rozpuszczania tłuszczu
  • wiąże brzydkie zapachy
  • ma działanie alkaliczne
  • może podrażniać skórę

Czyszczenie wodą sodową. Możesz to wszystko wyczyścić sodą

Działanie alkaliczne w połączeniu z wodą oznacza, że ​​zwłaszcza tłuszcze i białka łatwo się rozpuszczają. Z tego powodu soda jest używana głównie do sprzątania kuchni, ponieważ to tam paskudne resztki jedzenia powinny zniknąć.

  • Mycie garnków i patelni sodą: wystarczą 2 łyżki sody na pół litra wody. Wlać do rondla i podgrzać na kuchence, pozostawić do działania i spłukać.
  • Blat i szafki kuchenne: Wymieszać 1 łyżkę stołową z pół litra wody i spryskać nią powierzchnie. Pozostaw na chwilę i zmyj czystą wodą. Nie zapomnij wytrzeć do sucha.
  • Tekstylia: Wymieszaj detergent zrobiony z 4 łyżek sody, 30 gramów tartego mydła i 2 litrów wody. Po krótkim gotowaniu ostudzić. Około 200 ml wystarcza na pralkę pełną prania. Proszę nie traktować naturalnych włókien sodą!

Należy pamiętać, że marmur i szkło nie reagują szczególnie dobrze na sodę. Lepiej trzymać takie powierzchnie z dala od tego domowego środka. Linoleum i aluminium oraz granitowe i lakierowane powierzchnie należy czyścić czymś innym.

Czyszczenie wodą sodową

Jak soda ma się do środowiska?

Soda jest uważana za przyjazną dla środowiska, w przeciwieństwie do wielu chemicznych środków czyszczących i detergentów. Oczyszcza nawet ścieki, rozkładając kwaśne pozostałości środków powierzchniowo czynnych.

PORADY & TRIKI

Soda oczyszczona to nie tylko soda do prania! Soda do prania nie nadaje się jako dodatek do żywności, wręcz przeciwnie. Nigdy nie nakładaj go na ciało, a także chroń skórę przed działaniem alkalicznym. Z drugiej strony soda oczyszczona jest również znana jako soda oczyszczona i jest strawna dla ludzi