Usuń wosk ze świecy – z metalu

Wosk ze świecy dobrze się trzyma i można go usunąć tylko niewielkim wysiłkiem. Istnieją jednak pewne praktyczne rozwiązania, zwłaszcza w przypadku metalu, ponieważ materiał jest bardzo wytrzymały. To szybko odpowiada na pytanie „Jak uzyskać wosk świecy z metalu?”.

Najlepszym sposobem na usunięcie wosku ze świecy jest użycie ciepła

Usuń wosk ze świecy z metalu

W szczególności świeczniki metalowe wyglądają pięknie tylko wtedy, gdy nie są zbytnio pokryte woskiem. Dlatego ważne jest regularne usuwanie wosku. Ale jak? Zdrapywanie pomaga do pewnego stopnia, ponieważ usuwasz tylko grubsze kawałki, ale zawsze pozostaje woskowa warstwa. Musisz też uważać, aby nie zarysować metalu. To samo dotyczy większych metalowych przedmiotów. Użyj plastikowego lub drewnianego skrobaka do zeskrobania.

Wosk najlepiej zeskrobać, gdy jest naprawdę twardy. Włóż więc metalowy przedmiot do zamrażarki na godzinę.

Sztuczka: ciepło

Kiedy usuniesz większość wosku, nadejdzie ostateczny szlif. Możesz włożyć do piekarnika metalowy świecznik. W temperaturze 100°C (a właściwie wcześniej) wosk ze świecy topi się na nim, a następnie wyciera papierem kuchennym. Powtórz ten proces, jeśli nie możesz usunąć całego wosku za pierwszym przejściem.

Alternatywą jest włożenie metalowego przedmiotu do miski z wrzącą wodą. Wosk topi się, dryfuje na powierzchnię i tam twardnieje, gdy woda ostygnie. Można również w ten sposób traktować szkło , ale woda nie powinna być gorąca, ale trochę chłodniejsza, aby szkło nie pękło.

Usuń wosk ze świecy - z metalu

Jeśli metal, na którym znajduje się wosk, nie jest mobilny, np. jest to noga od stołu, użyj żelazka. Umieść kawałek papieru kuchennego pod żelazkiem. Papier kuchenny wchłania wosk ze świecy, który jest płynny po prasowaniu. Ta metoda nadaje się również do woskowania na tapecie lub parkiecie.