Usuń wosk ze świecy z kamienia – tak to działa

Usuń wosk ze świecy z kamienia stosując metody naszych specjalistów. Jeśli zapalisz świece, musisz się spodziewać, że od czasu do czasu spłynie trochę wosku. Plamy wosku szczególnie dobrze widać na kamieniu, na przykład na płytkach z kamienia naturalnego w mieszkaniu lub na tarasie. Tutaj dowiesz się, jak usunąć wosk ze świecy z kamienia.

Usunięcie wosku z kamienia nie zawsze jest łatwe

Usuń wosk ze świecy z kamienia

Kamień naturalny ma stosunkowo otwartą powierzchnię, w przeciwieństwie do płytek, które zazwyczaj są szkliwione. Wosk ze świecy dobrze przylega do tej powierzchni. Dlatego ponowne usunięcie wosku wymaga trochę wysiłku. Nie musisz jednak rozpaczać, jeśli chodzi o pytanie „Jak usunąć wosk ze świecy z kamienia?”, ponieważ istnieją stosunkowo proste rozwiązania.

Aby usunąć wosk z kamienia naturalnego, wykonaj kilka kroków:

  • Zeskrob wosk
  • Usuń pozostałą warstwę wosku za pomocą żelazka
  • Użyj środka do usuwania wosku

1) Zeskrob wosk

Jeśli wosk kapie na kamienną podłogę, poczekaj, aż stwardnieje. Następnie zeskrob go za pomocą tępego drewnianego lub plastikowego narzędzia. Nie używaj noża ani metalowej szpatułki, ponieważ porysują one kamień.

2a) Usuń warstwę wosku za pomocą żelazka

Nie można usunąć całego wosku przez skrobanie, ponieważ zawsze pozostaje cienka warstwa lub resztki wosku w porach kamienia.

Usuń wosk ze świecy z kamienia

Aby to również usunąć, użyj żelazka i ręcznika kuchennego. Umieść kawałek papieru kuchennego na plamie z wosku i wyprasuj go. Wosk topi się, a papier kuchenny (lub bibuła) wchłania go. Wymieniaj ręczniki papierowe, gdy tylko wchłoną wosk. Nie należy jednak pocierać wosku papierem kuchennym, w przeciwnym razie na kamiennej powierzchni pojawią się smugi.

Ta metoda działa dobrze na podłodze lub patio, ale nie na nagrobku, ponieważ w pobliżu nie ma gniazdka elektrycznego.

2b) Użyj środka do usuwania wosku

Jeśli usuwanie żelazkiem nie jest praktyczne, najpierw zeskrob wosk, a następnie użyj specjalnego zmywacza do wosku. Aby to zrobić, nałóż środek do usuwania wosku na woskową plamę i pozwól jej wchłonąć. Środek wyciąga wosk z kamienia, na koniec wystarczy zmieść resztki lub użyć szmatki.