Mały wypadek ze świecą? Usuń wosk ze świecy z odzieży

Usuń wosk ze świecy z odzieży stosując nasze metody. To szybkie – trzymasz w dłoni świeczkę lub podgrzewacz, ktoś szturcha Cię w łokieć, a wosk spływa po Twoim ubraniu. Dobra rada jest więc droga: Jak usunąć wosk ze świecy z odzieży?

Usunięcie wosku ze świecy z odzieży nie jest łatwe

Usuń wosk ze świecy z odzieży. Jak usunąć wosk ze świecy z moich ubrań?

Wosk ze świecy wchłania się głęboko we włókna odzieży i tam twardnieje. Dlatego nie jest tak łatwo usunąć. Nie masz tego problemu np. jeśli chcesz usunąć wosk ze świecy ze szkła lub parkietu, ponieważ te powierzchnie są mniej chłonne.

Możesz usunąć wosk z odzieży za pomocą następujących sztuczek:

  • zeskrob twardy wosk
  • Prasować lub suszyć suche ubrania
  • Traktuj ubrania gorącą wodą
  • Użyj środka do czyszczenia dywanów

1. Zeskrob twardy wosk

Pierwszym krokiem jest ręczne usunięcie utwardzonego wosku. Jednak nie używaj do tego żadnych ostrych przedmiotów, w przeciwnym razie zniszczysz włókna odzieży. Wosk można zwykle rozdrobnić ręcznie z odzieży, ale można również użyć plastikowej skrobaczki.

Procedura działa jeszcze lepiej, jeśli włożysz ubranie na godzinę do zamrażarki. Wtedy wosk jest naprawdę twardy.

2. Traktuj odzież ciepłem

Powszechnie wiadomo, że wosk topi się pod wpływem ciepła. Wariantem jest więc podgrzanie plamy woskowej na odzieży suszarką do włosów, a następnie nasączenie roztopionego wosku papierem kuchennym lub bibułą.

Plamę z wosku można również wyprasować. Aby to zrobić, połóż papier kuchenny na plamie z wosku. Po wywołaniu wosku na papierze kuchennym pojawi się plama, ponieważ szybko nasyci się woskiem. Następnie połóż nowy kawałek na wierzchu i powtórz proces.

Usuń wosk ze świecy z odzieży

3. Traktuj ubrania gorącą wodą

Ta procedura jest szczególnie niemożliwa w przypadku swetrów wełnianych, ale jest możliwa w przypadku ubrań, które można prać w gorącej wodzie. Po prostu powiesić obszar pokryty woskiem w prawie wrzącej wodzie. Po około pół minucie wosk stopił się i unosi się w wodzie.

Ewentualnie wypierz ubrania w temperaturze 95 ° C i potraktuj je wcześniej odplamiaczem.

4. Użyj środka do czyszczenia dywanów

Jeśli ubrań nie można prać, spróbuj użyć środka do czyszczenia dywanów, aby usunąć plamę z wosku.