Usuń plamy wybielaczem razem z nami!

Usuń plamy wybielaczem. Wybielacze to najdokładniejsze środki czyszczące do włókien tekstylnych i tkanin. Nie można jednak odróżnić drobinek brudu od pożądanych substancji, takich jak kolory. Jeśli pomylisz się przy usuwaniu plam to tylko zmienisz rodzaj plamy.

Uporczywe plamy można usunąć odpowiednią dawką wybielacza

Usuń plamy wybielaczem. Za dużo wybielacza tworzy nowe plamy

Prawidłowe dozowanie ma kluczowe znaczenie dla skutecznego usuwania plam środkiem wybielającym. Jeśli chodzi o tendencję, najlepszym sposobem jest zbliżanie się do prawidłowej ilości od dołu, czyli zbyt ciasne wymiarowanie ze stopniowym wzrostem. Ci, którzy kierują się zasadą „nigdy za wiele”, często zastępowali ciemniejsze plamy jasnymi przebarwieniami.

Należy postępować bardzo ostrożnie przy wybielaniu punktowym chlorem lub chlorkami. W większości przypadków agresywne i rozległe reakcje na tekstylia są zbyt silne. Lepszym wyborem, dlatego prawie wszystkie detergenty zawierają mniejsze dawki, są wybielacze na bazie tlenu.

Usuń plamy wybielaczem. Jak używać wybielacza podczas usuwania plam

Materiały:

  • Proszek do pieczenia lub soda oczyszczona lub
  • Odplamiacz lub
  • Soda do prania lub
  • Wybielacz tlenowy lub
  • Wybielacz chlorowy

1. Testowanie

Ponieważ wszystkie środki wybielające zawsze wiążą się z ryzykiem usunięcia koloru zaplamionej tkaniny lub włókien, próbkę należy zawsze nakładać na niewidoczny i ukryty obszar. Ważne jest, aby poczekać, aż zacznie działać, ponieważ wybielacze mogą zająć dużo czasu, zanim w pełni rozwiną swoją moc wybielania.

2. Zastosuj

Sproszkowane środki wybielające, takie jak soda oczyszczona lub odplamiacz można posypać na plamy i zwilżyć. Zwróć uwagę na składniki odplamiacza, ponieważ istnieją produkty, których w żadnym wypadku nie wolno nawilżać. Wybielacz w płynie należy wetrzeć w plamy wilgotną szmatką. Ponownie należy zwrócić uwagę na reakcję chemiczną wybranego środka z wodą. Niektóre wybielacze mogą nawet zniszczyć tkaninę z powodu reakcji.

3. Niech to zacznie obowiązywać

Należy przestrzegać czasów ekspozycji uznanych za odpowiednie podczas testów i prać tekstylia punktualnie i dokładnie.

Usuń plamy wybielaczem

PORADY & TRIKI

Zawsze pracuj z kwasoodpornymi rękawicami ochronnymi podczas stosowania wybielacza na pranie lub inne materiały, a w przypadku wybielaczy aktywnych chemicznie, takich jak chlorki, tlen i soda, z ochroną dróg oddechowych.