Usuwanie plam z lilii: Oto jak

Usuwanie plam z lilii może być mocno irytujące. Choć lilie to pachnące i piękne kwiaty, to potrafią nam uprzykrzyć życie plamami, które zostawiają na różnych powierzchniach. Plamy z lilii są brzydkie-a przede wszystkim bardzo trudno je usunąć! Detergenty i nim podobne są w przypadku plam z lilii mało pomocne. Plamę z lilii najlepiej usunąć na sucho, taśmą samoprzylepną.

Usuwanie plam z lilii. Domowe sposoby na plamy z lilii

  • Taśma samoprzylepna (klejąca) (!)
  • Zmywacz do paznokci
  • Spirytus

Sprawdź także nasze pozostałe artykuły:

Usuwanie plam z lilii. Instrukcja całkowitego usunięcia plam z lilii

Materiały:

  • Odkurzacz
  • Alkohol, zmywacz do paznokci lub specjalny odplamiacz

Narzędzia:

  • Taśma klejąca

1. Wstępne uzdatnianie bez wody!

Uważaj! Jedną z najgorszych rzeczy, jaką możesz zrobić na plamie z lilii to potraktować ją wodą. Plamę z lilii w przeciwieństwie do innych plam najlepiej się usuwa na sucho. Pamiętaj, że plama z lilii to w rzeczywistości tylko pyłek, swego rodzaju kurz. Z tego powodu powinieneś ją w pierwszej kolejności osuszyć. Innego rodzaju plamy starasz się usunąć wilgotną szmatką, ale w przypadku lilii i pyłku z tego pięknego kwiatu, najlepszą metodą będzie użycie przez Ciebie odkurzacza.

Ustaw odkurzacz na najwolniejszych obrotach i postaraj się wciągnąć nim plamę. Jeśli plama znajdzie się na sofie, lub kanapie, stopniowo zwiększ moc ssania, aż do najwyższych obrotów. Uważaj na tekstylia, gdyż możesz je wciągnąć.

W dalszej kolejności użyj taśmy samoprzylepnej. Odetnij nożyczkami niewielką ilość taśmy samoprzylepnej i naklej ją na plamę. Użyj dużej siły docisku, a następnie zerwij taśmę dynamicznym ruchem. Może się okazać, że będziesz musiał powtórzyć cały proces kilkukrotnie, aż do momentu, gdy pyłek a lilii przestanie być widoczny na taśmie samoprzylepnej.

Czy plama nadal jest widoczna? Jeśli tak to przejdź to metody usuwania plam z lilii na mokro.

2. Leczenie powierzchni zabrudzonej kwiatem lilii na mokro

Weź wacik lub szmatkę i wylej na nie odrobinę alkoholu, odplamiacza, albo zmywacza do paznokci. Następnie wcieraj płynną substancję w plamę, aż do momentu, gdy zauważysz, że plama wyraźnie zblakła lub całkowicie zniknęła.

3. Pranie

Teraz zabrudzone plamami z pyłku lilii tekstylia włóż do pralki i wypierz w jak najwyższej dopuszczonej przez producenta danego ubrania temperaturze. Jeśli zabrudziłeś pyłkiem z lilii ubrania, które są w kolorze białym, to możesz do prania dodać jeden z naturalnych wybielaczy, jakim jest proszek do pieczenia lub kwas cytrynowy.

Usuwanie plam z lilii
Lilia

4. Promienie słoneczne, jako metoda usuwania plam z lilii

Czy pranie nie przyniosło oczekiwanego rezultatu? Jeśli tak to teraz weź zabrudzone plamami z lilii ubranie i wywieś jena kilka godzin na oddziaływanie promieni słonecznych. Uważaj! Ta metoda dotyczy tylko białych ubrań. Słońce potrafi usunąć plamy z lilii.

W ostateczności oczywiście jeśli rodzaj zabrudzonego lilią ubrania na to pozwala, możesz naszyć na plamę z lilii jakąś naszywkę 🙂 Teraz różnego rodzaju ozdoby, są w modzie.

TH!NK

Nie dopuść do tego, aby plama z lilii widniała na ubraniu zbyt długo! Możesz także zapobiec powstaniu plamy z lilii. Zanim postawisz lilie na białym obrusie, możesz po prostu odciąć słupki z kolorowym pyłkiem. Ale ostrożnie! Pył plami też dłonie!