Zamaluj tłuste plamy

Zamaluj tłuste plamy i spraw, by twe ściany znowu zachwycały czystością. Tłuste plamy na ścianach przyznasz sam, nie są zbyt estetyczne i na pewno nie dodają pomieszczeniu uroku. Jeśli ich ilość cię przeraża i zniechęca do tego, byś je usunął, to zawsze możesz je po prostu zamalować. Jednak czy ten zabieg jest prosty i czy to wogóle możliwe?

Zamaluj tłuste plamy

Zamaluj tłuste plamy. Tapeta i tłuste plamy

Skąd się biorą tłuste plamy na tapecie? Często źródłem ich pojawienia się są dzieci. Zwłaszcza kuchnia jest mocno narażona na tego typu zabrudzenia. Jeśli tłusta plama występuje pojedynczo, to raczej nie powinieneś się bawić w zamalowywanie jej. Pojedynczą plamę spróbuj usunąć przy użyciu specjalnych płynów czyszczących. Świeża farba sprawdzi się wprzypadku gdy tłustych plam na ścianie jest tak dużo, że zabawa w usuwanie ich nie wchodzi w grę. OK ale, jak zamalować tłustą plamę, by ta była całkowicie niewidoczna po tym, gdy farba zaschnie?

Tłuszcz bywa bardzo uparty i należy go zamalowywać etapami. Poniżej dowiesz się, jak dokładnie zamalować tłuste plamy.

1. Najpierw doprowadź plamę do zmiękczenia

Możesz do tego użyć odplamiacza, ten zabieg pozwoli zapobiec występowaniu prześwitów, gdy już plamę pomalujesz. Możesz użyć odplamiacza w formie sprayu, który sprawdza się także w zapobieganiu wnikania nikotyny.

Na rynku jest dostępna także farba izolująca, która jest w stanie pokryć całkowicie plamę z sadzy, nikotyny, tłuszczu. Jednak farba izolująca nie należy do tanich, dlatego zalecamy użycie odplamiacza w sprayu.

Po spryskaniu plamy sprayem pozostaw spray do wyschnięcia na jakieś 10-12 minut. Jeśli jednak zdecydujesz się użyć farby izolacyjnej, to powinieneś nią pomalować całą ścianę.

2. Zamaluj plamę farbą

Po zabiegu wyizolowania plamy przy użyciu odplamiacza w sprayu możesz zabrać się za malowanie plam.

Pamiętaj o zakryciu włączników światła, a także o zabezpieczeniu listew przypodłogowych oraz zabezpieczeniu folią mebli, abyś przy zamalowaniu tłustych plam nie stworzył nowego problemu, jakim są plamy z farby na meblach.