Najlepsze pomysły na dokładne czyszczenie dywanów

Dokładne czyszczenie dywanów nijak ma się do zwykłego ich odkurzania. Dywan to najbardziej podatna na zabrudzenia rzecz w Twoim domu. Począwszy od kurzu, gruzu, piachu, na sokach, winie, krwi skończywszy, dywany wymagają starannego wyboru środków czyszczących. W naszym sklepie online zakupisz innowacyjny preparat do czyszczenia dywanów o nazwie ACARPA.

Ok, ale co jeszcze możesz zrobić dla pielęgnacji dywanu? Możesz używać regularnie profesjonalnych odkurzaczy, zwykłych lub parowych. Te drugie będą pomocne przy plamach mokrych, wilgotnych, takich jak plamy z soków, wina, krwi.

Zanim jednak skupimy się na najlepszym sposobie czyszczenia dywanów, dywaników, podłóg twardych, sprawdźmy najlepsze praktyki czyszczenia dywanów. Z tych metod korzystają profesjonalne firmy sprzątające.

Dokładne czyszczenie dywanów. Środek do czyszczenia dywanów

Zanim dobierzesz profesjonalny preparat do czyszczenia dywanów, sprawdź, proszę na metce dywanu, co producent dywanu zaleca użyć. Plamy pochodzące z jedzenia, czy też z brudu, który został przyniesiony z zewnątrz, warto wcześniej namoczyć gorącą wodą. Istnieją profesjonalne maszyny do czyszczenia dywanów, które wykorzystują technologię podgrzewania wody i ciśnieniowe jej wtłaczanie w bród. Inne maszyny do czyszczenia dywanów łączą suche składniki z rozpuszczalnikami chemicznymi. Profesjonalne odkurzanie nijak ma się do odkurzania, które sami przeprowadzamy. Odkurzacze, z których korzystają firmy sprzątające, posiadają ogromną moc ssania, która potrafi usunąć z dywanu nawet najbardziej uporczywe plamy. Istnieją także odkurzacze parowe, które sprawdzają się nie tylko podczas czyszczenia dywanów, ale także kanap, sof i tapicerki.

Istnieją inne metody czyszczenia dywanów, ale te wymienione powyżej sprawdzają się w tej roli wyśmienicie. Ile ludzi tyle opinii co do tego, która metoda czyszczenia dywanów jest najlepsza. Jednak to, co ważne w tej kwestii to, to, z jakiego rodzaju plamą mamy do czynienia i kto ją próbuje usunąć, czy jest to profesjonalista z doświadczeniem, czy też amator.

dokładne czyszczenie dywanów
Dywan pod kozetką

Cztery najważniejsze zasady, którymi powinieneś się kierować podczas pielęgnacji dywanów.

Zwróć uwagę na to, z czego jest wykonany środek do czyszczenia dywanów. Składniki danego środka do pielęgnacji dywanów mają wpływ na trwałość dywanu, mogą ją osłabić lub wzmocnić. Nie sugeruj się ceną! Zakupując najtańszy środek do pielęgnacji dywanów, doprowadzisz go do ruiny. Zakup drogi, renomowany, z dobrymi składnikami płyn, który idealnie zajmie się pielęgnacją Twojego dywanu. Kup dywan na zamówienie! Sprawdź naszą ofertę dywanów, wybierz rozmiar, kolor, wzór, a także to, z jakiego materiału ma być wykonany i zleć nam jego wykonanie.

Co jeszcze odnośnie pielęgnacji dywanu?

  • odkurzaj dywan często i bardzo dokładnie
  • reaguj szybko na rozlane soki, wino, czy też plamy krwi
  • co jakiś czas zamów usługę profesjonalnego czyszczenia dywanów
  • używaj środków konserwujących w celu zapobiegania powstawaniu zabrudzeń (impregnacja)

Jedno z pytań, jakie zadają nam nasi klienci to: Jak często powinienem czyścić dywan? Nasza odpowiedź brzmi: rób to przynajmniej dwa razy w tygodniu.